Suomiai žengė dar vieną žingsnį link Europos krepšinio čempionato Lietuvoje

Antrąją pergalę Europos vyrų krepšinio čempionato („EuroBasket 2011“) dviejų ratų atrankos turnyre, kuriame dėl dviejų kelialapių į pirmenybes Lietuvoje varžosi trys rinktinės, iškovojo Suomijos komanda.
Teemo Rannikko
Suomijos krepšinio rinktinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmadienį Suomijos krepšininkai namuose 68:56 (15:15, 16:7, 20:18, 17:16) nugalėjo pirmąją nesėkmę patyrusią Portugalijos ekipą ir tapo vienvaldžiais atrankos turnyro lyderiais.

Po 16 taškų nugalėtojams pelnė Tuukka Kottis ir Shawnas Huffas, 7 – Geraldas Lee.

Svečių gretose sėkmingiausiai žaidė Antonio Tavaresas ir Carlosas Andrade (po 11 taškų).

Antrąjį turnyro ratą trečiadienį Solnoke pradės Vengrijos ir Portugalijos komandų susitikimas. Pirmąsias šių ekipų rungtynes Portugalijoje šeimininkai laimėjo 71:66.

Turnyro lentelė
V. Komanda R. P. Pr. Tašk. sant.
1. Suomija        2 2 0 143:129
2. Portugalija 2 1 1 127:134
3. Vengrija 2 0 2 139:146

Šio atrankos turnyro nugalėtojas Europos čempionato C grupėje Alytuje (rugpjūčio 31 – rugsėjo 5 d.) varžysis su Juodkalnijos, Makedonijos, Graikijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Kroatijos krepšininkais.

Antrąją vietą turnyre užėmusi komanda Senojo žemyno pirmenybių A grupėje Panevėžyje rungtyniaus su Ispanijos, Lenkijos, Turkijos, Didžiosios Britanijos bei Lietuvos ekipomis.