Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vartotojų teisių gynėjai: bilietų negavę aistruoliai turi teisę prašyti grąžinti pinigus

Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliai su nerimu laukė bilietų prekybos pradžios
Tomo Tumalovičiaus nuotr. / Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliai su nerimu laukia bilietų prekybos pradžios
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) antradienį išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriame teigia sulaukusi žmonių, kurie sumokėjo po 10 litų už virtualią narystę „Eurobasket 2011 Fan Club“, tačiau neturėjo realios galimybės įsigyti bilietų į pasirinktas Lietuvoje vyksiančio Europos krepšinio čempionato rungtynes iki oficialios bilietų platinimo pradžios, kaip skelbta UAB „Tiketa“ interneto svetainėje, skundų. VVTAT bilietų negavusius vartotojus informuoja, kad jie turi teisę reikalauti sugrąžinti už narystę „Eurobasket 2011 Fan Club“ sumokėtus pinigus.

Aistruolių nepasitenkinimas kilo, kai pirmadienį prasidėjus išankstiniam bilietų pardavimui ne visiems narystę „Eurobasket 2011 Fan Club“ įsigijusiems vartotojams pavyko nusipirkti bilietų.

Vien per pirmą prekybos valandą 2 mln. užklausų sulaukusi oficialios čempionato bilietų platintojos – bendrovės „Tiketa“ – interneto sistema kurį laiką strigo, nusivylimo neslėpė ir kasose bilietus į norimas rungtynes nesėkmingai mėginę įsigyti krepšinio mėgėjai, kurie sumokėjo 10 litų mokestį už galimybę dalyvauti išankstinėje prekyboje.

 Pirmi nuo prekystalio pirmadienį dingo bilietai į antro etapo varžybas Vilniuje, kuriose, sėkmės grupių etape atveju, rungtyniautų šeimininkų komanda. Apie 17 valandą pirmadienį buvo parduotas paskutinis bilietas į lietuvių mačus A grupės turnyre Panevėžyje, netrukus išseko ir bilietų į čempionato finalą Kaune atsargos.

VVTAT pranešime žiniasklaidai informuoja, kad Civilinio kodekso 6.205 straipsnyje yra įtvirtinta, kad „sutarties neįvykdymu laikomos bet kokios iš sutarties atsiradusios prievolės neįvykdymas, įskaitant netinkamą įvykdymą ir įvykdymo termino praleidimą“.

Taigi, jei paslaugų teikėjas nesuteikia paslaugų, už kurias vartotojas iš anksto sumokėjo, tai laikoma sutarties neįvykdymu ir prieštarauja teisės principui „sutarčių reikia laikytis“, kuris įtvirtintas Civilinio kodekso 6.189 straipsnio 1 dalyje.

Sporto, kultūros ir pramogų paslaugų teikimo ir vartotojų informavimo, teikiant šias paslaugas, taisyklės nustato sporto, kultūros ir pramogų paslaugų teikimo, bendruosius vartotojo informavimo ir bilietuose bei abonementuose teikiamos informacijos reikalavimus, įtvirtina paslaugų teikėjo pareigas.

Šių taisyklių 13.3. punkte nurodyta, kad paslaugų teikėjas privalo „nesuteikęs paslaugų ne dėl vartotojo kaltės, grąžinti už paslaugas sumokėtą bilieto, abonemento kainą (įskaitant visus mokesčius). Jeigu paslaugos suteiktos iš dalies, grąžinti proporcingą už paslaugas sumokėtą pinigų dalį“.

Taigi vartotojai, sumokėję už narystę „Eurobasket 2011 Fan Club“, ir neturėję galimybės įsigyti bilietų į Europos krepšinio čempionato rungtynes, turi teisę raštu kreiptis į paslaugos teikėją UAB „Tiketa“, reikalaudami nutraukti sutartį ir grąžinti sumokėtus pinigus.

Iškilus klausimams vartotojai gali kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą telefonu (8-5) 2626751 arba el. paštu tarnyba@vvtat.lt.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min