Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 08 20

„Facebook“ vartotojai – vėl internetinių sukčių taikiklyje

Socialiniame tinkle „Facebook“ aptikta nauja pavojinga programa, vagianti naudotojų prisijungimo duomenis, teigiama išplatintame pranešime spaudai.
„Facebook“ logotipas
„Facebook“ logotipas / „Scanpix“ nuotr.

Pikantišku vardu „sex sex sex and more sex!!” pavadinta programa nukreipia į „Facebook“ kopiją Fucabook.com, kurioje prašoma naujai įvesti prisijungimo vardą bei slaptažodį. Paklususių vartotojų duomenys pasisavinami piktavalių.

„Apsisaugoti nuo tokio tipo pavojų norintys vartotojai turėtų būti kiek įmanoma atidesni. Tai gali kurį laiką varginti, bet vertėtų įprasti prieš įvedant asmeninius duomenis ar slaptažodžius pasitikrinti, ar naršyklės adreso laukelyje yra tikrai norima svetainė, o ne jos kopija. Atsargumas praverčia ir prieš spustelint neaiškias nuorodas – pamatyti, kur jos veda, daugelyje naršyklių galima tiesiog užvedus pelės žymeklį. Apatiniame kairiajame programos kampe parodoma, kur nuoroda nuves”, – pataria Jolanta Leškytė, ESET saugumo sprendimams šalyje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pardavimo vadovė.

Pasak J.Leškytės, „Facebook“ vartotojams verta peržiūrėti ir profilio saugumo parametrus, ištrinti nenaudojamas socialinio tinklo programas.

Kenkianti programa „sex sex sex and more sex!!” vartotojus vilioja rodydama informacinius pranešimus (angl. notifications). Nors jos pavadinimas ir atrodo įtartinas, tai nesutrukdė net 287 tūkstančiams „Facebook“ vartotojų programą išbandyti bei tapti jos gerbėjais.

„Socialinių tinklų svetainės yra vienas iš populiariausių internetinių sukčių taikinių, mat čia susiburia gausios bendruomenės, kurias galima skirstyti pagal pomėgius ar kitus kriterijus“, – pasakoja J.Leškytė.

Pasak J.Leškytės, „Facebook“ vartotojams verta peržiūrėti ir profilio saugumo parametrus, ištrinti nenaudojamas socialinio tinklo programas. Augant į „Facebook“ besitaikančių grėsmių kiekiui, atsarga gėdos nedaro.

Vis nerimstantys internetiniai kenkėjai šio mėnesio pradžioje kelioms valandoms paralyžiavo socialinio tinklo „Twitter“ darbą. Kiek anksčiau šiame trumpųjų žinučių tinkle taip pat plito skelbimai, siūlantys įsidiegti netikras antivirusines programas ar kitų programų atnaujinimus. Socialiniame tinkle „Facebook“ buvo siunčiamos nuorodos, vedančios į suklastotas svetaines, kurios plito per draugų žinutes, jiems to nežinant. Dėl įvairių kenkiančių veiksmų ne visada būvo galima prisijungti prie pačios svetainės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius