2010 06 11

Pranzūzai čempionatą pradėjo nulinėmis lygiosiomis (nuotraukos, statistika, komentarai)

Antrosiose penktadienį Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) prasidėjusio 2010 metų pasaulio futbolo čempionato rungtynėse nugalėtojas taip pat nepaaiškėjo. Planetos vicečempionai prancūzai nesugebėjo palaužti vienu žaidėju mažiau rungtynes pabaigusios Urugvajaus rinktinės – 0:0.
Dvikovos akimirka
Rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šis rezultatas reiškia, jog po pirmojo turo A grupėje visos komandos surinko po lygiai taškų – vieną.

Pirmajame A grupės mače penktadienį, atidariusiame 19-ąsias istorijoje planetos pirmenybes, šeimininkų PAR ir Meksikos rinktinės taip pat išsiskyrė taikiai – 1:1 (0:0).

Rungtynės tarp Prancūzijos ir Urugvajaus nacionalinių vienuolikių vyko 64,1 tūkst. žiūrovų talpinančiame Keiptauno stadione. Susitikimui teisėjavo arbitras iš Japonijos - Yuichi Nishimura.

Šimtaprocentinę progą pasižymėti pirmieji turėjo prancūzai. Po Francko Ribery reido kairiuoju atakos kraštu ir puikaus perdavimo į baudos aikštelę S.Govou reikėjo tik kyštelėti koją, tačiau puolėjas pasižymėti nesugebėjo. Po šio epizodo žaidimas išsilygino.

Tiek Urugvajaus, tiek Prancūzijos futbolininkai pirmiausia stengėsi rūpintis savų vartų saugumu ir tik tada atakuoti varžovų. Nenuostabu, jog žiūrovai pirmajame kėlinyje įvarčių taip ir neišvydo - 0:0.

Žaidimo braižas nepasikeitė ir po pertraukos - urugvajiečiai ir prancūzai didžiąją rungtynių dalį leido aikštelės viduryje.

Ramias rungtynes sujaukė grubi Nicolaso Lodeiro pražanga 81 minutę, už kurią urugvajietis užsidirbo antrą geltoną kortelę. Įdomu, jog N.Lodeiro aikštelėje praleido vos 18 minučių, nes rungtynėse pasirodė tik po keitimo. Po N.Ladeiro pašalinimo Prancūzijos rinktinė įgijo vieno žaidėjo pranašumą.

Išnaudodami žaidėjo persvarą prancūzai užgulė Urugvajaus vartus, tačiau itin grėsmingų progų susikurti nepajėgė. Mačas tarp daugiau dėmesio gynybai skyrusių rinktinių baigėsi nulinėmis lygiosiomis - 0:0.