2010 06 13

Pasinaudoję dar viena vartininko klaida slovėnai įveikė Alžyrą (nuotraukos, statistika, komentarai)

Anglijos rinktinės vartininkas Robertas Greenas nebėra vienintelis nelaimėlis Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiame 2010 metų pasaulio futbolo čempionate. Antrosiose C grupės rungtynėse slovėnai vienu žaidėju mažiau rungtynes baigusius alžyriečius taip pat įveikė suklydus vartų sargui Faouzi Chaouchi – 1:0 (0:0).
F.Chaouchi nesugavo kamuolio
F.Chaouchi nesugavo kamuolio / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šeštadienį vykusiame pirmajame C grupės mače tarp Anglijos ir JAV futbolininkų nugalėtojas nepaaiškėjo – 1:1. Taigi iškovojusi pergalę Slovėnijos vienuolikė tapo vienvalde C grupės lydere.

Mačas tarp Slovėnijos ir Alžyro nacionalinių vienuolikių vyko 41,7 tūkst. sirgalių talpinančiame „Peter Mokaba“ stadione Polokvanės mieste. Rungtynių arbitras – Carlosas Batresas iš Gvatemalos.

Mačas prasidėjo didžiule sparta. Greitą įvartį pelnyti siekė tiek viena, tiek kita ekipa, tačiau šiam planui neišdegus, komandos ėmė labiau branginti kamuolį ir žaisti daugiau pozicinį žaidimą. Arčiausiai įvarčio pirmieji buvo Alžyro futbolininkai, kai po pakelto kampinio aukščiau visų iškilo R.Halliche, tačiau gynėjo smūgis buvo kiek netikslus. Pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos afrikiečiai pamažu perėmė iniciatyvą. Nepaisant to, iki pertraukos sirgaliai įvarčių neišvydo.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. Ekipos vengė aštrinti žaidimą, pirmiausia galvodami apie savų vartų saugumą. Surengti pavojingesnių išpuolių neleido ir techninis brokas, kurio nestigo abiejų rinktinių žaidime.

Niekuo neišsiskyrusiose rungtynėse intriga staiga atsirado 73 mačo minutę, kai iš aikštelės už antrą geltonąją kortelę buvo pašalintas Alžyro puolėjas A.Ghezzalas. Įdomu, jog A.Ghezzalas aikštelėje praleido vos 15 minučių. Tik pasirodęs po keitimo alžyrietis užsidirbo geltonąją kortelę už pražangą prieš varžovą, o antrąją kortelę jis užsidirbo Slovėnijos baudos aikštelėje bandydamas sustabdyti kamuolį ranka.

Nepaisant vieno žaidėjo pranašumo, aikštelėje aktyvesni toliau buvo ne slovėnai, o alžyriečiai. Afrikiečiai toliau dažniau lankydavosi varžovų baudos aikštelėje, tačiau europiečiams užteko vieno kontraišpuolio, kad išsiveržtų į priekį. Komandos kapitonas R.Korenas (81 min.) smūgiavo iš už baudos aikštelės ribų, kamuolys pašoko prieš pat neteisingai padėtį užsiėmusį vartininką F.Chaouchi ir įskriejo į vartus (1:0).

Alžyro futbolininkai mačo pabaigoje surengė varžovų vartų šturmą, tačiau išlyginti rezultato jiems nepavyko ir pergalę iškovoję slovėnai įsitvirtino C grupės viršūnėje.

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas slovėnų kapitonas ir pergalingo įvarčio autorius Robertas Korenas.

„Dar prieš šį mačą sakėme, jog mūsų tikslas yra žengti į kitą etapą. Ši pergalė tik sustiprins pasitikėjimą savo jėgomis. Savo įvartį galėčiau pavadinti kaip fortūnos šypsnį“, - teigė R.Korenas.