2010 06 23

Australijos komanda pateikė nemalonią staigmeną serbams (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pietų Afrikos Respublikoje vykstančio pasaulio futbolo čempionato paskutinėse D grupės rungtynėse kiek netikėtai Australijos komanda 2:1 (0:0) nugalėjo Serbijos futbolininkus. Skambiai su pasaulio čempionatu atsisveikinę australai taip užtrenkė duris į kitą etapą ir serbams.
Serbijos ir Australijos rungtynės. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aštuntfinalyje Vokietijos rinktinė susigrums su Anglijos futbolininkais, o taip pat į kitą etapą iš D grupės patekusi Ganos nacionalinė komanda žais su JAV.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato rasite paspaudę čia

Australijos ir Serbijos dvikova vyko 41 tūkst. vietų Nelspruito stadione „Mbombela“. Mačo arbitras – urugvajietis Jorge Larrionda.

Aktyviau rungtynes pradėjo Serbijos futbolininkai. Kelios jų surengtos atakos privertė sudrebėti australų komandos sirgalius. Tuo tarpu Australijos rinktinė gelbėjosi tik mėgindama rengti  kontratakas.

Per greitą kontrataką Milošas Krasičius 12-ą minutę atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, tačiau šio apgauti nesugebėjo. Australai kelis kartus surengė nedidelį, bet pavojingą varžovų vartų šturmą, tačiau daugiau nieko nepešė.

Per permainingą pirmą kėlinį rezultatas nepasikeitė – 0:0, nors progų pelnyti įvarčius turėjo abi komandos. Po pertraukos žaidimas beveik nepasikeitė.

69-ą min. Timas Cahillas gavo perdavimą į baudos aikštelę ir galva pelnė įvartį. Australijos komanda išsiveržė į priekį 1:0. Netrukus kone į nokautą dar kartą serbus pasiuntė Brettas Holmanas. Jis 73-ią min. pelnė antrą įvartį – Australijos pranašumas išaugo iki 2:0.

84-ą min. serbai sušvelnino rezultatą – 2:1. Įvartį taisydamas komandos draugų nesėkmingą bandymą pelnė Marko Panteličius. Per likusį laiką rinktinėms jau trūko jėgų – pasijuto nuovargis. Mačo geriausiu žaidėju išrinktas Timas Cahillas.

Australija ir Gana per trejas grupės rungtynes surinko po 4 taškus, tačiau geresnis Ganos futbolininkų įvarčių santykis lėmė jiems aukštesnę vietą grupėje.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius