2010 06 28

Brazilai sutriuškino Čilės rinktinę ir ketvirtfinalyje žais su olandais (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pietų Afrikos Respublikoje vykstančio pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalyje pirmadienį viena iš turnyro favoričių laikoma Brazilijos nacionalinė komanda be didesnio vargo 3:0 (2:0) sutriuškino Čilės futbolininkus ir išsikovojo vietą tarp aštuonių pajėgiausių planetos rinkinių.
Brazilai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Brazilijos futbolininkai ketvirtfinalyje liepos 2 dieną žais su Olandijos komanda. Kitos ketvirtfinalio poros: Urugvajus – Gana (liepos 2 diena), Argentina – Vokietija (liepos 3 diena). Paskutinė ketvirtfinalio (liepos 3 diena) pora paaiškės antradienį po Paragvajaus – Japonijos ir Ispanijos – Portugalijos rungtynių.

Brazilijos ir Čilės rinktinių rungtynės vyko 55,7 tūkst. vietų stadione „Ellis Park“ (Johanesburge). Mačo arbitras – anglas Howardas Webbas.

Daugiau naujienų iš pasaulio čempionato rasite čia.

Rungtynės prasidėjo gana aktyviai, pirmą rimtą progą pelnyti įvartį turėjo iš toli smūgiavęs brazilas Luisas Fabiano. Aikštėje vyko daug atkaklios kovos, tačiau rimtų progų smūgiuoti abi komandos beveik nesukūrė.

Vis dėlto brazilams pavyko pramušti klampią varžovų gynybą. 34 min. Juanas po pakelto kampinio galva nukreipė kamuolį į vartų tinklą, o Čilės komandos vartininkui liko tik skėstelėti rankomis. Brazilijos rinktinė išsiveržė į priekį 1:0.

Po keturių minučių brazilai surengė greitą kontrataką. Po Kaka perdavimo L.Fabiano gražiai apgavo vartininką ir pasiuntė kamuolį į tuščius varžovų vartus. 38-ą minutę Brazilijos rinktinė padidino pranašumą 2:0.

Pakeitusi iš karto du žaidėjus Čilės rinktinė po pertraukos mėgino pakeisti ir žaidimą, ir rezultatą, tačiau brazilai patikimai gynėsi ir mėgino išnaudoti greitas atakas.

Savo šanso nepraleido dar viena brazilų žvaigždė Robinho. Per kontrataką iš visą juodą darbą atlikusio Ramireso perdavimą gavęs puolėjas taikliai smūgiavo į varžovų vartų kampą. Brazilijos rinktinės pranašumas 61-ą minutę išaugo iki 3:0.

Robinho dar du kartus egzaminavo Čilės rinktinės vartininką. Pirmą kartą šiam vos pavyko atremti klastingą smūgį, antrą sykį brazilų puolėjas atsidūrė nuošalėje.

Brazilas Robinho buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju.