2010 06 25

Nei Brazilija, nei Portugalija įvarčių įmušti nesugebėjo (nuotraukos, statistika, komentarai)

Vienos rezultatyviausių Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančio 19-ojo pasaulio futbolo čempionato rinktinių – Brazilija ir Portugalija – tarpusavio dvikovą penktadienį baigė be įvarčių 0:0. Šis rezultatas lėmė, jog abi rinktinės iš „mirtininkų“ pramintos G grupės žengė tolyn – į aštuntfinalį.
Rungtynių akimirka / „Scanpix“ nuotr.

Septynis taškus per tris turus surinkę brazilai užėmė pirmąją vietą, o portugalai su 5 taškais liko antri.

Trečiojoje G grupės vietoje finišavo Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai, kurie penktadienį tuo pačiu metu vykusiame mače 3:0 (2:0) nuskriaudė Šiaurės Korėjos vienuolikę.

Daugiau pasaulio futbolo čempionato naujienų rasite paspaudę čia.

Dvikova tarp Brazilijos ir Portugalijos vyko iki 62,8 tūkst. sirgalių vienu metu talpinančiame „Durban“ stadione Durbano mieste. Mačo arbitras – meksikietis Benito Archundia.

Susitikimą aktyvesniais veiksmais pradėjo brazilai. Penkiskart pasaulio čempionai dažniau kūrė atakas, tuo tarpu portugalai buvo priversti didesnį dėmesį skirti gynybai. Kėliniui įpusėjus C.Queirozo auklėtiniams pavyko išlyginti žaidimą, tačiau kamuolį ir toliau ilgiau kontroliavo brazilai.

30 mačo minutę komandos apsikeitė itin pavojingomis atakomis - brazilų puolėjas Nilmaras pataikė į virpstą, o jau kitoje aikštelės pusėje patogioje smūgiui situacijoje atsidūręs portugalas Tiago pabandė pagudrauti ir suvaidinti varžovų pražangą, bet teisėjas tai pastebėjo ir pelnytai nubaudė saugą geltonąja kortele.

Pirmasis kėlinys įvarčiais rezultatyvus nebuvo - 0:0 - skirtingai nei geltonosiomis kortelėmis, kurių mačo arbitras meksikietis B.Archundia parodė net septynias.

Po pertraukos portugalai surezgė kelias povojingas atakas iš eilės, tačiau ir jo jų rezultatas nepasikeitė. Mačui artėjant prie pabaigos komandos vengė rizikos ir pirmiausia galvojo apie savo vartų saugumą. Nors galimybių pasižymėti turėjo ir vieni, ir kiti - įvarčių per 90 milžinišką ažiotažą kėlusio mačo minučių įmušta nebuvo.

Pirmąją vietą G grupėje užėmę brazilai aštuntfinalyje ginklus surems su antrąja H grupės ekipa, o antri G grupėje finišavę portugalai kitame etape varžysis su H grupės nugalėtojais.

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo išrinktas Portugalijos rinktinės kapitonas Cristiano Ronaldo.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius