2010 06 21

Kortelių lietus ir minimali Čilės pergalė prieš Šveicariją (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiame pasaulio futbolo čempionate vienvalde H grupės lydere tapo Čilės futbolininkai. Marcelo Bielsos auklėtiniai minimaliu rezultatu 1:0 (0:0) pranoko vienu žaidėju mažiau rungtynes baigusią Šveicariją. Ne mažiau už futbolininkus mače žibėjo arbitras iš Saudo Arabijos Khalilas Al Ghamdi, kuris parodė net 9 geltonąsias ir vieną raudonąją kortelę.
Čilės triumfas
Čilės futbolininkų triumfas / „Scanpix“ nuotr.

Pirmajame ture Čilės ir Šveicarijos futbolininkai buvo iškovoję pergales identišku rezultatu – 1:0. Favoritais laikyti čiliečiai palaužė Hondūro pasipriešinimą, o šveicarai pateikė vieną didžiausių turnyro staigmenų nuskriaudę Europos čempionus ispanus.

Taigi po pergalės prieš šveicarus M.Bielsos auklėtiniai su 6 taškais tapo vienvaldžiais H grupės lyderiais ir žengė tvirtą žingsnį kito čempionato etapo link.

G grupės autsaiderių ispanų (0 tšk.) ir hondūriečių (0 tšk.) susitikimas bus žaidžiamas taip pat pirmadienį, nuo 21.30 val.

Čilės ir Šveicarijos komandų mūšis pirmadienį vyko 42,5 tūkst. žiūrovų vienu metu talpinančiame „Nelson Mandela Bay“ stadione Porto Elizabeto mieste. Rungtynėms teisėjavo arbitras iš Siaudo Arabijos – Khalilas Al Ghamdi.

Dvikovą aktyvesniais veiksmais pradėjo pietų amerikiečiai, tuo tarpu europiečai didesnį dėmesį skyrė savo vartų saugumui ir bandė varžovams įkąsti retomis kontraatakomis. Kėliniui įpusėjus žaidimas išsilygino, tačiau netrukus šveicarų padėtis komplikavosi. Grumdamasis dėl kamuolio V.Behrami dviems varžovams sudavė alkūne ir teisėjas, pasitaręs su savo asistentu, parodė saugui raudonąją kortelę (31 min.).

Įgiję vieno žaidėjo pranašumą čiliečiai dar aktyviau kūrė atakas, tačiau pakeisti švieslentėje degusių nulių iki pertraukos jiems nepavyko - 0:0.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje Čilės futbolininkams pavyko pasižymėti, tačiau A.Sanchezo džiaugsmą netrukus nutraukė šoninis teisėjas, užfiksavęs nuošalę.

Mačo arbitras Khalilas Al Ghamdi dosniai dali korteles į vieną ir į kitą pusę. Sužaidus pusvalandį teisėjas iš Saudo Arabijos jau parodė 8 geltonąsias korteles ir vieną raudonąją. Penkis kartus buvo ispėti Čilės futbolininkai, tris - šveicarai.

Drausminga Šveicarijos rinktinės gynyba subyrėjo 75 mačo minutę, kai po perdavimo iš krašto galva kamuolį į varžovų vartus nukreipė čilietis Marko Gonzalezas (1:0).

Pačioje mačo pabaigoje šveicarai dar turėjo puikią galimybę nubausti daugybę progų įvarčiui iššvaisčiusią Čilės rinktinę, tačiau Ereno Derdiyoko smūgis skriejo pro šalį ir M.Bielsos auklėtiniai šventė pelnytą pergalę rezultatu - 1:0 (0:0).

Geriausiu susitikimo futbolininku buvo pripažintas pergalingo įvarčio autorius M.Gonzalezas.