2010 06 16

Čilė minimaliu rezultatu pranoko Hondūrą (nuotraukos, statistika, komentarai)

Trečiadienį Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiame pasaulio futbolo čempionate bus sužaistos paskutinės pirmojo grupių etapo varžybos. Pirmosiose H grupės rungtynėse Čilės futbolininkai visą susitikimą puolė Hondūro vartus, tačiau pasiaukojamai kovojusių varžovų gynybą pralaužti sugebėjo tik kartą – 1:0 (1:0).
Pirmasis Čilės įvartis
Vienintelis rungtynių įvartis / „Scanpix“ nuotr.

Šioje grupėje dar žaidžia Europos čempionai ispanai ir šveicarai. Jie savo dvikovą trečiadienį žais nuo 17.00 val.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato – spauskite čia.

Mačas tarp Hondūro ir Čilės nacionalinių vienuolikių vyko 40,9 tūkst. žiūrovų talpinančiame „Mbombela“ stadione Nelspruito mieste. Mačui teisėjavo arbitras iš Seišelių salų – Eddy Mailletas.

Dvikova prasidėjo be jokios žvalgybos – šio mačo favoritais laikyti Čilės futbolininkai užgulė Hondūro vartus. Tačiau, nepaisant aiškios žaidybinės persvaros, pietų afrikiečiams nepavyko susikurti nieko pavojingesnio.

Čilės spaudimas vaisių davė 34 minutę. Po pavojingo perdavimo iš krašto Hondūro gynėjas bandė išmušti kamuolį į užribį, tačiau kamuolys pataikė į Čilės puolėją Jeaną Beausejourą ir įskriejo į vartus (1:0). Atsidūrę besivejančių vaidmenyje Hondūro futbolininkai ėmė dažniau lankytis varžovų aikštelės pusėje, tačiau rezultatas pirmajame kėlinyje nepasikeitė.

Po pertraukos hondūriečiai dar labiau suaktyvino savo veiksmus puolime, bet susikurti progų įvarčiams jiems nesisekė. 64 mačo minutę Čilės futbolininkai vos nepadvigubino persvaros, tačiau stebuklingai savo vartus nuo labai pavojingo varžovų smūgio išgelbėjo Hondūro vartininkas Noelas Valladaresas.

Visą susitikimą Hondūro gynybą pralaužti mėginę pietų amerikiečiai turėjo dar ne vieną realią progą pasižymėti, tačiau rezultato pakeisti neleisdavo netaiklūs baigiamieji smūgiai arba patikima varžovų gynyba.

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas vienintelio įvarčio autorius čilietis J. Beausejouras.

„Nuostabios rungtynės. Džiaugiuosi, jog mums pavyko išlaikyti šaltą protą ir laimėti. Hondūras žaidžia labai paprastą žaidimą – tiesiog išspiria kamuolį kuo toliau pirmai progai pasitaikius, tačiau juos nėra lengva įveikti. Ačiū Dievui, mums pavyko jiems įmušti“, - džiaugėsi J.Beausejouras.