2010 06 22

Po lygiųjų su Nigerija į aštuntfinalį žengė Korėja (nuotraukos, statistika, komentarai)

Korėjos Respublika atsilaikė mačo su Nigerija pabaigoje ir iškovojusi lygiąsias 2:2 (1:1) žengė į Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančio pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalį.
Rungtynių akimirka / „Scanpix“ nuotr.

Antrą vietą B grupėje užėmę korėjiečiai (4 tšk.) aštuntfinalyje ginklus surems su A grupės nugalėtoju Urugvajumi (7 tšk.).

Kitą aštuntfinalio porą sudarys B grupės nugalėtoja Argentina (9 tšk.), kuri mačą su Graikija antradienį laimėjo rezultatu 2:0 (0:0), ir antrą vietą A grupėje užėmusi Meksika (4 tšk.).

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato rasite paspaudę čia.

Korėjos Respublikos ir Nigerijos mačas vyko 62,7 tūkst. vietų Durbano miesto stadione „Durban“. Mačo arbitras – portugalas Olegario Benquerenca.

Susitikimas prasidėjo aktyvia lygių priešininkų kova. Pirmasis įvartis buvo pelnytas 12-ą minutę, kai Uche pasinaudojo atsainia korėjiečių gynyba ir pirmasis suskubęs prie kamuolio nukreipė jį į varžovų vartus (1:0).

Priversti vytis korėjiečiai puolė lyginti rezultato, taip apnuogindami savo užnugarį ir tuo kelis kartus vos nepasinaudojo Nigerijos futbolininkai. Už iššvaistytas progas afrikiečiai buvo nubausti 38-ą mačo minutę, kai po standartinės situacijos pasižymėjo korėjietis Jung-Soo (1:1). Pirmas kėlinys taip ir baigėsi.

Iš karto po pertraukos korėjiečiai pelnė dar vieną įvartį. Klastingu baudos smūgiu Nigerijos vartų sargą V.Enyeamą pergudravo Parkas Chu-Youngas (49 min., 1:2).

Tačiau afrikiečiai dar nė negalvojo kelti baltos vėliavos. Išlyginti mačo rezultatą jiems pavyko 69-ą minutę, kai Namilas apmaudžiai suklydo savo baudos aikštelėje, o bandydamas ištaisyti savo klaidą neleistinai prasižengė prieš Obasi. Teisėjo skirtą 11 metrų baudinį šaltakraujiškai realizavo Yakubu (2:2).

Mačo pabaigoje afrikiečiai turėjo dar ne vieną realią progą persverti rezultatą ir išplėšti kelialapį į aštuntfinalį, tačiau progų neišnaudojo ir tolyn žengė Korėjos Respublika. Aštuntfinalyje korėjiečiai susitiks su A grupės nugalėtoja Urugvajaus rinktine.

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas Korėjos Respublikos kapitonas Parkas Ji-Sungas.