2010 06 15

Debiutantė Slovakija išleido pergalę iš rankų per pridėtą rungtynių laiką (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančio pasaulio futbolo čempionato pirmos F grupės rungtynės antradienį tarp Slovakijos ir Naujosios Zelandijos nacionalinių komandų baigėsi lygiosiomis – 1:1 (0:0). Naujosios Zelandijos futbolininkams pavyko išlyginti rezultatą jau per pridėtą rungtynių laiką.
Slovakijos komanda praleido įvartį per pridėtą laiką. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmosiose F grupės rungtynėse pirmadienį vėlai vakare pasaulio čempionų titulą ginanti Italijos nacionalinė komanda sužaidė lygiosiomis 1:1 su Paragvajaus rinktine.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato – spauskite čia.

Mačas tarp Naujosios Zelandijos ir Slovakijos vyksta 38,6 tūkst. vietų stadione „Royal Bafokeng“, esančiame Rustenburgo mieste. Mačo arbitras – Jerome Damonas iš PAR. Naujoji Zelandija pasaulio čempionate pasirodo antrą kartą, o slovakai – debiutuoja.

Po atsargios žvalgybos komandos apsikeitė keliomis pavojingomis atakomis, tačiau daugiau darbo prie savo vartų turėjo Slovakijos futbolininkai. Abi rinktinės darė nemažai klaidų perduodami kamuolius, tad smūgius vartų link sirgaliai matė itin retai.

Slovakijos futbolininkai pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo keletą palankių progų pelnyti įvartį, tačiau jų neišnaudojo. Įpusėjus dvikovai – 0:0.

Po pertraukos Slovakijos rinktinė aktyviau pradėjo žaisti puldami ir tai davė vaisių. 50-ą minutę po Stanislavo Šestako tolimo perdavimo galvą kamuolį į Naujosios Zelandijos vartus nukreipė Robertas Vittekas. Slovakija išsiveržė į priekį 1:0. Tiesa, po televizijos transliacijos pakartojimo galima buvo prikišti, kad slovakai buvo nuošalėje, tačiau šoninis teisėjas to neužfiksavo.

Po įvarčio Slovakijos nacionalinė komanda atsitraukė ginti savo vartų kamuolio kontrolę atiduodami varžovams.

Per pridėtą laiką Naujosios Zelandijos rinktinė galiausiai nubaudė beveik visą antrą kėlinį pasyviai žaidusius slovakus. Winstonas Reidas 93-ą min. galva pasiuntė kamuolį į slovakų vartus ir išlygino rezultatą. Lygiosios – 1:1. Mačo geriausiu žaidėju išrinktas slovakas Robertas Vittekas.