2010 06 14

Po sunkios kovos Olandijos rinktinė įveikė danus (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančio pasaulio futbolo čempionato E grupės varžybas pirmadienį pradėjo Olandijos ir Danijos nacionalinės komandos. Ambicingus tikslus patekti tarp turnyro prizininkų iškėlę olandai pergalę šventė rezultatu 2:0 (0:0).
Olandai vadinami vienais iš turnyro favoritų

Kitose E grupės rungtynėse pirmadienį nuo 17 val. dar varžysis Japonijos ir Kamerūno rinktinės.

Olandijos ir Danijos futbolininkų dvikova vyko Johanesburgo mieste esančiame stadione „Soccer City“, kuriame rungtynes gali stebėti net 88,5 tūkst. žiūrovų. Mačui teisėjavo arbitras iš Prancūzijos Stephane'as Lannoy.

Daugiau nei pusę pirmo kėlinio vyko atsargus žaidimas, kamuolys daugiausiai sukosi aikštės viduryje. Komandoms pavyko apsikeisti retomis pavojingomis atakomis, tačiau po jų rezultatas nepasikeitė.

Danai pirmoje rungtynių dalyje itin aktyviai spaudė galingu puolimu garsėjančius olandus, pastarieji retai susikurdavo progą smūgiuoti į vartus. Po pirmojo kėlinio – 0:0.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui šiurkščiai suklydo Danijos rinktinės gynėjai. Robino van Persie skersuotą kamuolį galva į savo vartus 46-ą min. įmušė Simonas Poulsenas. Pastarojo galva muštas kamuolys atsitrenkė į Danielio Aggerio nugarą, po to – į virpstą ir įriedėjo į vartus.

Ilgai šturmavę varžovų vartus oranžiniai galiausiai patys sugebėjo pelnyti įvartį. Elia smūgiuotą kamuolį ranka vartininkas nukreipė į virpstą, o nuo šio atšokusį į vartų tinklą 85-ą min. pasiuntė Dirkas Kuytas. Olandai priekyje 2:0.

89 min. pasižymėti turėjo progą R. Van Persie, tačiau kamuolį stebuklingai beveik iš vartų tinklo išspyrė pirmojo įvarčio į savo vartus autorius Simonas Poulsenas. Olandai triumfavo, o rungtynių geriausiu žaidėju pripažintas W.Sneijderis.