2010 06 22

Prancūzai pasirodymą čempionate baigė pralaimėjimu (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pasaulio vicečempionų titulus gynę Prancūzijos futbolininkai savo pasirodymą Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiose 2010 metų planetos pirmenybėse baigė jau grupės varžybose. Paskutinėse A grupės rungtynėse vidinių nesutarimų draskomi Raymondo Domenecho auklėtiniai 1:2 (0:2) pralaimėjo čempionato šeimininkei PAR.
Pasaulio vicečempionams prancūzams čempionatas jau baigėsi / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nepaisant šios pergalės PAR su 4 taškais liko trečiojoje A grupės vietoje ir nepateko į pirmenybių aštuntfinalį.

Taip pat 4 taškus surinkusi Meksikos rinktinė aukštesnę vietą – antrąją – grupėje užėmė dėka geresnio įmuštų ir praleistų įvarčių santykio.

Meksikiečiai savo rungtynes antradienį rezultatu 0:1 (0:1) pralaimėjo A grupės nugalėtojui Urugvajui (7 tšk.)

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato rasite paspaudę čia.

Prancūzijos ir PAR rinktinių mūšis antradienį vyko 40,9 tūkst. sirgalių talpinančiame „Free State“ stadione Blumfonteino mieste. Mačo arbitras – Oscaras Ruizas iš Kolumbijos.

Mačą aktyvesniais veiksmais pradėjo pasaulio vicečempionai prancūzai, tačiau jų atakoms trūko užbaigiamojo akordo. Tuo pasinaudojo pietų afrikiečiai, kurie pirmieji išsiveržė į priekį, kai 20 mačo minutę po kampinio galva pasižymėjo Bongani Khumalo (0:1). Pasaulio vicečempionų prancūzų padėtis po šio varžovų smūgio tapo nepavydėtina.

Dar sudėtingesnė ji pasidarė 25 mačo minutę, kai Yoannas Gourcuffas kovodamas dėl kamuolio alkūne sudavė varžovui į veidą ir buvo išvytas iš aikštės.

37 minutę į Prancūzijos rinktinės vartus krito ir antrasis mačo įvartis. Sutrikusia pasaulio vicečempionų gynyba pasinaudojo PAR puolėjas K.Mphela (0:2). PAR futbolininkai iki pertraukos turėjo dar ne vieną puikią progą padidinti savo pranašumą, tačiau rezultatas pirmajame kėlinyje nebepasikeitė.

Po pertraukos pietų afrikiečiai turėjo dar kelias puikias progas dar labiau padidinti savo pranašumą, bet jų neišnaudojo. PAR rinktinę už tai nubaudė F.Malouda, po greitos prancūzų atakos sušvelninęs mačo rezultatą (70 min., 1:2).

Mačo pabaigoje PAR rinktinė turėjo dar ne vieną puikią galimybę pasižymėti, tačiau rezultatas nebepasikeitė – 2:1 (2:0). Nors PAR ir iškovojo pergalę, tačiau į kitą etapą žengė Meksika ir Urugvajus.

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo išrinktas PAR atakų lyderis K.Mphela.