2010 06 27

Anglus namo išsiuntė vokiečiai ir teisėjas (nuotraukos, statistika, video, komentarai)

Nesutaikomų varžovių Vokietijos ir Anglijos rinktinių dvikova savo ažiotažu nebūtų sugadinusi ir pasaulio futbolo čempionato finalo, tačiau principinių priešų mūšis Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiose 19-osios planetos pirmenybėse įvyko jau aštuntfinalyje. Reto grožio mačą triuškinančiu rezultatu 4:1 (2:1) laimėjo vokiečiai.
M.Klose įvartis
M.Klose įvartis / „Scanpix“ nuotr.

Nors vokiečiai ir nugalėjo užtikrinta persvara, anglų futbolininkai po mačo turės kam prikišti dėl pralaimėjimo. Rezultatui esant 2:1 vokiečių naudai Frankas Lampardas pelnė išlyginamąjį įvartį, tačiau nei teisėjas Jorge Larrionda, nei jo asistentai nepastebėjo, jog kamuolys kirto vartų liniją ir įvarčio neįskaitė.

Vokietija ketvirtfinalyje ginklus surems su legendinio Diego Maradonos treniruojama Argentina arba Meksika. Šios rinktinės savo aštuntfinalio mačą sekmadienį žais nuo 21.30 val.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato rasite paspaudę čia.

Jauna Vokietijos rinktinė į aštuntfinalį žengė laimėjusi D grupės varžybas. Tam Joachimo Lowo auklėtiniams užteko dviejų pergalių prieš Ganą (1:0) ir Australiją (4:0) bei vieno pralaimėjimo prieš   Serbiją (0:1).

Tuo tarpu italo Fabio Capello treniruojami anglai, nors ir nė karto nepralaimėjo – lygiosios su JAV (1:1) ir Alžyru (0:0) bei pergalė prieš Slovėniją (1:0) – C grupėje užėmė antrąją vietą.

Įdomu, jog šios rungtynės bus penktoji vokiečių ir anglų akistata pasaulio čempionatų istorijoje. Iki šiol anglai tarpusavio dvikovose šventė vos vieną pergalę 1966 metais, kai vienintelį kartą tapo planetos pirmenybių nugalėtojais.

Tiesioginę rungtynių transliaciją (TV) nemokamai žiūrėkite čia.

Anglijos ir Vokietijos rinktinių dvikova vyko 40,9 tūkst. žiūrovų talpinančiame „Free State“ stadione Bloemfonteino mieste. Mačo arbitras – urugvajietis Jorge Larrionda.

Rungtynes aktyvesniais veiksmais pradėjo Vokietijos rinktinė. 5 minutę Mesutas Ozilas įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, tačiau anglus nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas Davidas Jamesas.

Žaidybinę persvarą vokiečiai išnaudojo 20 minutę. Po vartininko perdavimo Miroslavas Klose pasinaudojo apsnūdusia Anglijos rinktinės gynyba ir iššokęs vienas prieš D.Jamesą šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į vartus (1:0).

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje anglai pradėjo žaisti aktyviau, tačiau vokiečiai netrukus pasiuntė F.Capello auklėtinius į nokdauną. Anglų gynėjai vėl nespėjo paskui vokiečių puolėjus ir vienas prieš vartininką atsidūręs Lukasas Podolskis iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį D.Jamesui tarp kojų (2:0).

Priremti prie sienos anglai puolė į puolimą ir po standartinės situacijos rezultatą sušvelnino gynėjas M.Upsonas (37 min., 2:1). Vos po kelių akimirkų rezultatas turėjo būti lygus, kai po tolimo Franko Lampardo smūgio kamuolys pataikė į skersinį ir nusileido už Vokietijos vartų linijos, tačiau šoninis arbitras suklydo ir įvarčio, nepaisant visų anglų protestų, neįskaitė.

Iki pertraukos abi komandos turėjo dar ne vieną progą pakeisti rezultatą, tačiau pirmosios 45 minutės baigėsi Vokietijai pirmaujant minimalia persvara – 2:1.

Po pertraukos anglai iš karto puolė lyginti rezultato. F.Lampardas galingu smūgiu dar kartą pataikė į Vokietijos vartų skersinį, tačiau kamuolys šį kartą skriejo ne į vartus, o virš jų.

Mačui artėjant prie pabaigos anglų spaudimas vis didėjo, o progos darėsi vis pavojingesnės, tačiau vokiečiams užteko vienos greitos kontraatakos tam, kad susigrąžintų dviejų įvarčių persvarą. Po gražios atakos įvartį pelnė Th.Mulleris (67 min., 3:1). Vos po poros minučių vokiečiai surengė dar vieną kontraataką, kurios smaigalyje atsidūrė tas pats Th.Mulleris (70 min.) – rezultatas tapo 4:1 vokiečių naudai ir mačo nugalėtojas praktiškai abejonių nebekėlė.

Po šio epizodo anglų rankos nusviro ir nors F.Capello auklėtiniai turėjo progų sušvelninti skirtumą, tačiau jomis nepasinaudojo. Užtikrintai kamuolį kontroliavę vokiečiai taip pat galėjo dar labiau padidinti ir taip triuškinamą persvarą, tačiau švieslentėje degę skaičiai daugiau nebesikeitė – 4:1 (2:1).

Geriausiu mačo žaidėju buvo pripažintas du įvarčius nugalėtojams įmušęs Thomas Mulleris.