2010 07 06

Olandijos rinktinė įveikė urugvajiečius ir žengė į finalą (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pietų Afrikos Respublikoje vykstančio pasaulio futbolo čempionato pirmajame pusfinalyje antradienį Olandijos nacionalinė komanda po kietos kovos 3:2 (1:1) nugalėjo Urugvajaus futbolininkus ir tapo pirmąja didžiojo finalo dalyve. Savo varžovus jie sužinos trečiadienį pasibaigus antram pusfinaliui tarp Vokietijos ir Ispanijos rinktinių.
Olandijos rinktinė po 32 metų pertraukos žais finale. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Olandijos futbolininkai pirmą kartą nuo 1978 metų pateko į pasaulio futbolo čempionato finalą. Jau 25-ių pastarųjų rungtynių iš eilės nepralaimintys Berto van Marwijko auklėtiniai finale sekmadienį turės progą perrašyti futbolo istoriją ir pirmą kartą tapti planetos čempionais. Urugvajaus futbolininkai šeštadienį pirmą kartą kovos dėl pasaulio pirmenybių bronzos.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato rasite paspaudę čia.

Urugvajaus ir Olandijos rinktinių dvikova vyko 64,1 tūkst. vietų Keiptauno stadione „Green Point“. Mačo arbitras – uzbekas Ravšanas Irmatovas.

Pusfinalis prasidėjo atsargiu žaidimu, daugiau kovos vyko aikštės viduryje nei prie vartų. Pirmieji savo sąskaitą atidarė aktyvesni puolime olandai. 18-ą minutę Giovanni van Bronckhorstas kaire koja smūgiavo iš toli ir kamuolys, atsimušęs nuo virpsto, įlėkė į vartus. Olandijos rinktinė išsiveržė į priekį 1:0.

Olandas Demy de Zeeuw 27-ą minutę kovodamas dėl kamuolio atsidūrė ant vejos – koja jam į žandikaulį pataikė Urugvajaus futbolininkas. Aikštėje vos nekilo muštynės tarp žaidėjų. Laimė, nukentėjęs olandas greitai galėjo tęsti rungtynes.

Urugvajaus nacionalinė komanda mėgino paspausti varžovus ir, baigiantis pirmam kėliniui, surengė kelias pavojingas atakas. Galiausiai jiems pavyko: Diego Forlanas 41-ą minutę tolimu stipriu smūgiu nuginklavo olandų vartininką Maarteną Stekelenburgą. Šis pirštų galais lietė kamuolį, tačiau to nepakako, kad nukreiptų toliau nuo vartų. Rezultatas lygus – 1:1.

Po pertraukos aktyviau žaidė olandai, tačiau ir urugvajiečiai turėjo progą pelnyti įvartį, kai šiurkščią klaidą padarė vartininkas M.Stekelenburgas.

Oranžine apranga vilkintys olandai užgulė varžovų vartus ir galiausiai vėl pelnė įvartį. 70-ą minutę Wesley Sneijderis stipriai smūgiavo į vartus ir kamuolys nuo Urugvajaus žaidėjo kojos įriedėjo tiesiai į vartų kampą. Olandijos rinktinė išsiveržė į priekį 2:1.

Po trijų minučių pasižymėjo dar vienas olandų lyderis. Arjernas Robbenas po Dirko Kuyto perdavimo galva pelnė įvartį. 73-ią minutę olandų pranašumas išaugo iki 3:1.

Urugvajaus komanda nekėlė baltos vėliavos ir kovojo iki galo. Per teisėjo pridėtą laiką (90+2 min.) Maxi Pereira sugebėjo pelnyti antrą įvartį pro tankų olandų tinklą. Urugvajiečiai sušvelnino skirtumą – 3:2. Per likusį laiką pietų amerikiečiai šturmavo varžovų vartus, tačiau olandams pavyko apsiginti.

Rungtynių geriausiu žaidėju paskelbtas W.Sneijderis.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?