Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulis lenkiasi Jo Didenybei Futbolui (nuotraukos)

Šešerius metus dėl mėnesį truksiančios futbolo šventės triūsę turnyro organizatoriai žada, jog reginys amžiams liks sirgalių prisiminimuose
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Šešerius metus dėl mėnesį truksiančios futbolo šventės triūsę turnyro organizatoriai žada, jog reginys amžiams liks sirgalių prisiminimuose
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasaulis apimtas futbolo karštligės – jau po kelių valandų prasideda ilgai lauktas 2010 metų pasaulio futbolo čempionatas Pietų Afrikos Respublikoje (PAR).

32 stipriausios rinktinės iš šešių pasaulio žemynų mėnesį (nuo birželio 11 d. iki liepos 11 d.) kovos dėl svarbiausio futbolo trofėjaus – planetos čempionų taurės. Turnyrą atidarys penktadienį vyksiantis A grupės mūšis tarp turnyro šeimininkų PAR ir Meksikos vienuolikių.
 

Šis pasaulio futbolo čempionatas bus jau 19-asis istorijoje, tačiau pirmasis, surengtas Afrikos žemyne. Šešerius metus dėl mėnesį truksiančios futbolo šventės triūsę turnyro organizatoriai žada, jog reginys amžiams liks mūsų prisiminimuose.

Prognozės

Pasaulio futbolo ekspertai ir lažybų bendrovės nesiginčija – didžiausias galimybes triumfuoti turnyre turi Europos čempionai ispanai, brazilai, argentiniečiai, anglai, olandai. Nenurašomos ir vokiečių bei 2006-ųjų pirmenybėse Vokietijoje planetos karūną užsidėjusių italų galimybės.

Prognozuojama, kad per 64 pirmenybių mačus žiūrovai iš viso išvys 160 įvarčių – vidutiniškai 2,5 per rungtynes.

Svarbią įtaką šiam skaičiui gali turėti ir vartininkų smarkiai kritikuojamas oficialus pirmenybių kamuolys „Jabulani“. „Kamuolys yra siaubingas, bet jis siaubingas visiems“, – teigė Anglijos rinktinės vartininkas Davidas Jamesas.

Bilietai

Bilietų prekyba į pasaulio futbolo čempionatą PAR ilgą laiką strigo. Nors ir kritikuojama, FIFA bilietus atkakliai pardavinėjo tik per internetą, nors dauguma vietos gyventojų nemoka naudotis šiuolaikinėmis technologijomis.

Galiausiai FIFA buvo priversta nusileisti, o prie bilietų kasų PAR nusidriekė milžiniškos eilės. Prieš pat pirmenybes buvo parduota beveik 100 proc. iš daugiau nei 3 mln. bilietų.

Įdomu, jog vietos gyventojams bilietai vidutiniškai kainavo net 7 kartus pigiau nei užsieniečiams. Brangiausi bilietai į pasaulio čempionato finalą kainuos 900 JAV dolerių.

Stadionai

Pasaulio futbolo čempionatas PAR vyks dešimtyje stadionų. Penki iš jų – Durbane (70 tūkst. žiūrovų), Keiptaune (69,1 tūkst.), Porto Elizabetėje (48 tūkst.), Nelspruite (43,6 tūkst. žiūrovų) ir Polokvanėje (46 tūkst.) – buvo pastatyti naujai.

Kiti penki – du Johanesburge (91,1 tūkst. ir 62,6 tūkst.), Pretorijoje (51,8 tūkst.), Bloemfonteine (48 tūkst.) ir Rustenburge (44,5 tūkst.) – visiškai renovuoti.

Pirmasis ir paskutinis čempionato mačai vyks Johanesburgo stadione „Soccer City“. Pastato dizainas atkartoja tradicinį vietos gyventojų puodą, vadinamą calabash.

Netektys

Planetos pirmenybėse varžysis stipriausios pasaulio rinktinės, tačiau žiūrovai turnyre dėl įvairių priežasčių neišvys visų ryškiausių futbolo žvaigždžių.

Trenerių sprendimu į svarbiausią futbolo turnyrą neatvyks tokie kamuolio burtininkai kaip brazilai Ronaldino, Ronaldo, italas Alessandro Del Piero, prancūzas Karimas Benzema, olandas Ruudas van Nistelrooy.

Dėl traumų ginti šalies garbės negalės anglas Davidas Beckhamas, vokietis Michaelis Ballackas, portugalas Nani. Ne nuo turnyro pradžios rinktinės greičiausiai padėti galės ir pasiruošimo etape susižeidę olandas Arjenas Robbenas, italas Pirlo bei Dramblio Kaulo Kranto lyderis Didier Drogba.

Pinigai

Šiame pasaulio futbolo čempionate FIFA išdalys rekordinį prizų fondą – 420 mln. JAV dolerių. Palyginti su 2006 metais, kai pirmenybės vyko Vokietijoje, prizų fondas išaugo net 60 proc. (nuo 260 mln. JAV dolerių). Iš milžiniškos sumos didžiausią dalį – 30 mln. JAV dolerių – atsirieks nugalėjusi valstybė.

Taip pat skaičiuojama, jog grynasis FIFA pelnas iš 2010 metų pasaulio čempionato gali pasiekti net milijardą JAV dolerių.

Iš rinktinių didžiausios premijos už triumfą žadamos ispanams – po 600 tūkst. eurų kiekvienam. Nedaug atsilieka Argentina – po 510 tūkst. eurų ir Anglija – po 475 tūkst. eurų. Tuo tarpu brazilams už auksą žadama „vos“ po 180 tūkst. eurų.

Pageidavimai

Čempionate dalyvausiančios rinktinės noriai naudojosi galimybe reikšti pageidavimus organizatoriams, kurie klusniai vykdė net įnoringiausius norus.

Nepralenkiami šioje srityje buvo argentiniečiai. Jų treneris legendinis Diego Maradona pareikalavo dviejų prabangių šildomų tualetų su bidė. Argentiniečiams prireikė ir šešių „PlayStation“ žaidimo kompiuterių, kambarių tik baltomis sienomis, bent keturiolikos rūšių salotų bei galimybės bet kuriuo metu pasivaišinti ledais.

Pageidavimų turėjo ir kitos rinktinės. Brazilai išreiškė norą, kad vanduo viešbučio baseine būtų sušildytas būtent iki 32 laipsnių šilumos, o Naujosios Zelandijos atstovai paprašė asmeninio golfo trenerio.

Kuklumu išsiskyrė pirmą kartą nepriklausomos šalies istorijoje pasaulio čempionate dalyvausianti Slovakija, kuriai užteko poros stalo teniso stalų ir elektrinio smiginio lentos.

Nusikalstamumas

Pasaulio čempionato organizatoriai tikino, kad siekiant pažaboti aukštą šalies nusikalstamumo lygį turnyro metu PAR bus mestos visos pajėgos, tačiau dar prieš čempionatą nebuvo išvengta incidentų.

Iš pradžių viešbutyje buvo apiplėšta draugiškų varžybų žaisti atvykusi Kolumbijos rinktinė, o vėliau visų vertingų daiktų bei dokumentų neteko trys pirmenybių eigą turėję nušviesti žurnalistai iš Ispanijos bei Portugalijos. Baiminamasi, kad nukentėti gali ir daugiau svečių, kurių čempionato metu PAR laukiama apie 350 tūkst.

Tiesa, dar didesniu išbandymu organizatoriams gali tapti teroro aktų grėsmė, kuri, anot JAV specialiųjų žvalgybų pranešimų, gali siekti net 80 proc. Baiminamasi, kad teroristų taikiniais gali tapti JAV, Anglijos, Olandijos ir Danijos rinktinės bei jų sirgaliai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min