Publikuota: 2011 spalio 12d. 12:24 / 15min.lt
 
Apsnigta padanga
sxc.hu nuotr.  / Apsnigta padanga

Padangų rinkoje – žiemos sezono naujovės

 
 
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą

Tituluotas ralio meistras Rokas Lipeikis, vadovaujantis bene sėkmingiausiai dirbančiam Lietuvos padangų prekybos tinklui, tikisi, kad šiemet pavyks pagerinti rekordinius pernai metų padangų pardavimus. Per devynis šių metų mėnesius fiksuojami beveik 20 proc. didesni pardavimai lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Nors išaugusios žaliavų kainos smarkiai padidino prekių savikainą, tačiau „Egzotikos“ savininkas džiaugiasi sėkminga savojo prekybos tinklo plėtra. Pavasarį atidarytas moderniausia įranga aprūpintas padangų prekybos centras Utenoje, Metalo g.1, o rugsėjo mėnesį Mažeikiuose „Egzotikos“ filialas įsikūrė naujose, klientams žymiai patogesnėje vietoje esančiose patalpose Gamyklos g. 40D.

Padangų rinkos ekspertai iš „Egzotikos“ artėjant slidžių kelionių sezonui kiekvienam automobilininkui rekomenduoja paieškoti atsakymų į keletą nesudėtingų klausimų. Kaip gerai ar prastai žiemą prižiūrimi tie keliai, kuriais daugiausia driekiasi jūsų maršrutai? Ar ketinate savu automobiliu keliauti į Vakarų Europą? Ar verta taupyti dėl keliasdešimties litų padangų sąskaita aukojant galimybę saugiau ir ilgiau važinėti?

Kokias klaidas automobilininkai dažniausiai daro ruošdamiesi žiemos sezonui?

Dažnai vairuotojai klaidingai mano, kad žieminės padangos yra skirtos tik važiavimui žiemą, ir tik sniegu bei ledu. Žieminės padangos yra sukurtos saugiam važiavimui esant žemai temperatūrai (žemiau 7 °C). Jos užtikrina geresnį sukibimą ir turi didžiulį pranašumą iškritus netikėtam rudens sniegui lyginant su vasarinėmis padangomis.

Kodėl verta padangas pasikeisti anksčiau?

Saugumas. Žieminių padangų gumos mišinyje naudojamas didesnis procentas natūralios gumos bei taikomos įvairiausios technologijos elastingumui esant žemai temperatūrai išlaikyti, visa tai daroma siekiant maksimaliai efektyviam sukibimui išgauti. Geresnis sukibimas lemia trumpesnį stabdymo kelią, geresnį manevringumą ypač kritinėse situacijose. Tai ypač aktualu Lietuvoje, kuomet rudenį eismo sąlygos būna labai permainingos, netikėtos šalnos, apledėję keliai ir ankstyvas pirmasis sniegas.

Ekonomiškumas. Pirmiausia išvengsite didelių eilių ir skubėjimo automobilių servisuose žieminių padangų keitimo karštligės metu. Prieš sezoną dažnai galima rasti įvairių gerų pasiūlymų bei susitarti dėl papildomų nuolaidų. Antra, nors naujos kartos žieminės padangos ne tik garantuoja geresnį sukibimą, bet ir jų tarnavimo laikas ilgesnis.

Ar svarbus žieminių padangų amžius?

Siekiant įvertinti lengvųjų automobilių padangų eksploatacinių savybių pokyčius „Michelin“ bendradarbiaudama su autoritetingomis organizacijomis (pavyzdžiui, ADAC) per pastarąjį dešimtmetį atliko keletą testų lygindami naujas ir senesnes padangas (nuo 1 iki 4 metų senumo). Vertinant padangų ilgaamžiškumą ir patvarumą nebuvo nustatyta jokių esminių skirtumų tarp naujesnių ir senesnių padangų. Taip pat jokių reikšmingų skirtumų neužfiksuota ir rezultatuose ant šlapios ir sniegu padengtos dangos. Atlikti testai rodo, kad prieš 4 metus pagamintos padangos turi tokias pat eksploatacines savybes kaip ir prieš metus pagamintos padangos. Abu didžiausi padangų gamintojai „Bridgestone“ ir „Michelin“ rekomenduoja keisti padangas, kurios yra senesnės nei 10 metų.

Į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį renkantis žiemines padangas?

Pirmiausia vairuotojai turėtų įvertinti kokiais keliais jiems tenka važinėti. Užmiestyje ir daugiau keliaujantiems žiemą prastai valomais krašto keliais „Egzotikos“ specialistai rekomenduoja rinktis dygliuotas padangas. Dygliuotų padangų daugelio įvardijamą minusą triukšmą neabejotinai atperka saugumas ir padangų ilgaamžiškumas. Miesto gyventojams ir keliaujantiems žiemą gerai prižiūrėtomis magistralėmis pasirinkimo variantai yra keli – minkšto arba kieto gumos mišinio žieminės padangos.

Renkantis padangas visuomet geriausia išklausyti profesionalų rekomendacijas, jie tinkamai parinks jūsų automobiliui ir jūsų vairavimo stiliui tinkančias padangas. Šiemet siūloma per dešimt naujausių garsiausių gamintojų padangų modelių, o populiariausių išmatavimų padangas vairuotojai gali rinktis iš daugiau nei 50 skirtingų modelių.

„Egzotikos“  parduotuvėse pirkėjai gali ne tik vienoje vietoje palyginti žinomiausių gamintojų geriausius modelius, bet ir išsirinkti geriausius variantus pagal kainos ir kokybės santykį.

 
 

Susijusios naujienos

Naujausi komentarai

tomas  IP: 84.15.182.218 ! Netinkamas komentaras

Nupirktas straipsnis....geda.

vyrs  IP: 77.241.193.88 ! Netinkamas komentaras

Pasidomekit kaip Egazotikos parduodamos padangos laiko. As pats nukentejau su vienu ju atstovu musu mieste. Musu abieju (mano ir atstovo pardavejo) pirktos padangos po poros menesiu pradejo trukineti o jis mus siunte velniop ir sake jusu masinoms netinka jokios padangos visos nelaikys. O vairavome VW Passat ir Renault Laguna II kurios tuo metu buvo apie 5 metu senumo. Prisiprasyti, kad pakeistu nekokybiskas padangas kitomis reikejo daug instanciju praeiti. Tegul jis pats vazineja su savo Nokian ir kitu parduodamu slamstu. Beje parduotos padangos buvo su istrintais gaminio identifikacijos numeriais ka gamykla traktavo kaip nekondicinio gaminio prakyba.

Antanas  IP: 87.247.123.131 ! Netinkamas komentaras

Tikejausi seme straipsnije perskaityti kas naujo siemet, kaip kad pavadinimas skelbia. Bet eilini karta is tuscio i kiaura papilste pareklamavo kazka ir tiek. Galejo nors pora padangu isvardinti kurios pasirode siemet.

Adolis  IP: 88.119.23.211 ! Netinkamas komentaras

Noriou pabrėžti,kad padanga kaip ir duona,kada kaina pigi,tai ir antra diena nevalgoma. Taip ir padangos,kuri pigi tai ir tarnauja tik tiek,kad tik yra.

Andrius  IP: 81.7.103.92 ! Netinkamas komentaras

isvaziuoji su tom "senom" padangom kad ir 6 metus pragulejusiom i druska ir jos kaip mat pasidaro tokios pat kaip ir naujos , jei yra galimybe perku geriausias bet pagulejusias padangas ir pigu ir efektyvu

Skaityti visus komentarus (7)

Tavo komentaras

 
Vilniaus ralis: kelių lyderių avarijos ir akivaizdi Dominyko Butvilo persvara

Vilniaus ralis: kelių lyderių nesėkmės ir akivaizdi Dominyko Butvilo persvara

Saulėtą šeštadienį prasidėjo 2012 m. Vilniaus ralis. Prieš pat lenktynes vienas Lietuvos ralio čempionato lyderių Benediktas Vanagas pranešė dėl asmeninių aplinkybių negalintis dalyvauti ralyje, tad 51-asis Vilniaus ralis prasidėjo be trečiąją vietą bendroje LaRČ įskaitoje užimančio ekipažo.
Skaitykite daugiau... (ATNAUJINTA: 10.29) Nuotraukos

Niujorke siūloma stovėjimo vieta už milijoną dolerių

Niujorke siūloma stovėjimo vieta už milijoną dolerių

Milijonas dolerių už vietą pastatyti savo automobilį. Negali būti? Gali. Toks garažas kaip tik dabar siūlomas Niujorko gyventojams.
Skaitykite daugiau... 2

Vis daugiau automobilių pasižymi aukštais pėsčiųjų saugumo standartais

Vis daugiau automobilių pasižymi aukštais pėsčiųjų saugumo standartais tyrimuose

BMW 3 serija, „Hyundai i30“, „Mazda CX-5“ ir „Peugeot 208“ „EuroNCAP“ saugumo tyrimuose buvo įvertinti 5 žvaigždutėmis. Visi keturi modeliai parodė pažangą, stengiantis atitikti aukščiausius saugumo standartus, ypač pėsčiųjų apsaugos srityje.
Skaitykite daugiau...

„4x4 Perimetras“. Lenktynės startavo, startavo ir GAZAS.LT komanda

Bekelės maratonas „4x4 Perimetras“ startavo. Startavo ir GAZAS.LT komanda

Nuo ankstyvo penktadienio ryto iki vėlyvo sekmadienio vakaro Lietuvos pasienio ruožais vyksta bekelės maratonas „4x4 Perimetras“. Trimis „Nissan X-Trail“ visureigiais „ginkluota“ GAZAS.LT komanda nebando konkuruoti su profesionalais sportinėje įskaitoje, tačiau seka kiekvieną jų žingsnį ir tikisi sėkmingai pasiekti finišą, iki kurio – beveik 2000 km.
Skaitykite daugiau... 4 Nuotraukos

Vyras įstrigęs dykumoje iš automobilio sukonstravo motociklą

Vyras, įstrigęs dykumoje, iš automobilio sukonstravo motociklą

Žmogaus išradingumui ribų nėra. Tokią frazę tegalima ištarti kalbant apie prancūzą Emile, įstrigusį šiaurės vakarų Afrikoje su sugedusiu savo „Citroen 2CV“ automobiliu.
Skaitykite daugiau... 56

Naujausi tyrimai: automobilis yra afrodiziakas

Naujausi tyrimai: automobilis yra afrodiziakas

Naujausi tyrimai rodo, kad afrodiziakams gali būti priskiriamas net tik šokoladas ir austrės, bet ir automobiliai.
Skaitykite daugiau... 5

BMW M: 40 metų šlovės

BMW M divizija: 40 metų šlovės

„Kompanija yra kaip žmogus. Kol ji vis atranda kažką naujo, yra aktyvi ir pilna entuziazmo, ji funkcionuoja tinkamai.“ Tai BMW grupės valdybos nario Roberto A.Lutzo žodžiai 1972-aisiais, paženklinantys tuomet naujo padalinio atsiradimą: „BMW Motorsport GmbH“. Šiandien šis padalinys yra žinomas kaip „BMW M GmbH“, o praėjusią savaitę daug legendinių automobilių sukūrusi kompanija atšventė savo keturiasdešimtmetį.
Skaitykite daugiau... 21 Nuotraukos

„McLaren“ pilotai teigia, kad F-1 savaitgalio Monake favoritai – „Lotus“

„McLaren“ teigia, kad savaitgalio Monake favoritai – „Lotus“

Tarp greičiausiųjų Monako GP ketvirtadienio treniruotėse buvę „McLaren“ pilotai Jensonas Buttonas ir Lewisas Hamiltonas šio savaitgalio favoritais įvardino „Lotus“ komandos atstovus.
Skaitykite daugiau...

Rinks triukšmingiausią motociklą

Rinks triukšmingiausią motociklą

Tradicinės baikerių šventės „Baikerių naktys“ organizatoriai šiemet kvies ne tik klausytis roko muzikos, dalyvauti figūrinio važiavimo varžybose, bet ir rinks gražiausią bei triukšmingiausią motociklą.
Skaitykite daugiau... 5

Gatve važiuoti pavojingiau

Gatve važiuoti pavojingiau negu ralyje

Paklauskit močiutės, koks sportas pavojingiausias. „Tons, kur automobilias važioun“, – per daug negalvodama išpyškins ji. Atrodo, senolė teisi – ralio bolidu lėkti 200 km/val. greičiu žvyru padengtu miško keliuku, kuriame vargiai prasilenktų du automobiliai, yra pavojingesnis užsiėmimas nei žaisti šachmatais.
Skaitykite daugiau...

„Ford Fiesta“ – populiariausias mažos klasės automobilis Europoje

„Ford Fiesta“ – populiariausias mažos klasės automobilis Europoje

Balandį Europoje parduota beveik 26 000 „fiestų“, o per metus – 117 100. Balandžio mėnesį „Ford“ mažylis „Fiesta“ buvo pirmas savo klasėje ir antras pagal pardavimo apimtis bendrojoje įskaitoje.
Skaitykite daugiau... 3

„Lotus”: Kimi Raikkonenas ralyje nedalyvaus

„Lotus”: Kimi Raikkonenas ralyje nedalyvaus

„Lotus“ komanda atsisakė padaryti vienkartinę išimtį Kimi Raikkonenui ir leisti suomiui dalyvauti gimtojoje šalyje vyksiančiame Pasaulio ralio čempionato etape.
Skaitykite daugiau...

Volvo XC70Toyota Celica
Audi, A3Hyundai, i20