Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norite būti laimingesni ir lieknesni? Rytais kelkitės anksčiau

Moteris miega
Photos.com nuotr. / Moteris miega
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kai kitą kartą sieksite savo telefono, norėdami nuspausti mygtuką „snausti“, pagalvokite, ar išties verta tai daryti. Mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė, kad anksti atsikeliantys žmonės yra laimingesni, lieknesni ir sveikesni, – praneša dailymail.co.uk.

Roehamptono universiteto mokslininkai apklausė 1,100 moterų ir vyrų apie jų sveikatą ir miegojimo įpročius. 13 proc. respondentų prisipažino darbo dienomis rytais atsikeliantys dar prieš 7, o savaitgaliais nematantys prasmės ilgai gulinėti.

Tuo tarpu 6 proc. apklaustųjų tvirtino vėlai nueinantys miegoti ir todėl atsikeliantys tik 9 val. ryte darbo dienomis ir dar vėliau savaitgaliais. Kiti 81 proc. apklaustųjų teigė atsikeliantys įvairiai.

Apklausa atskleidė, kad anksčiau atsikeliantiems žmonėms yra kur kas mažesnė depresijos rizika.

„Žinoma, šis poveikis nėra ypatingai didelis ir mes pripažįstame, kad kai kurių profesijų žmonėms naktinėjimas yra netgi naudingas, tačiau tai tikrai labai reikšmingas rodiklis statistiškai, – tvirtina daktarė Jörge Huber. – Skirtumas tarp vėlai ir anksti atsikeliančių žmonių yra miego kokybė. Vėlai užmigęs ir vėlai atsikėlęs žmogus kur kas blogiau išsimiega nei tas, kuris miegot nueina normaliu laiku ir iš patalų pakyla anksti ryte. O tai, žinoma, atsispindi jo visos dienos nuotaikoje.“

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min