Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvūnų globėjus supriešino nugaišusios gulbės

Į Novaraisčio draustinį vakar nuvykęs B.Noreikis rado sudarkytus šešių gulbių kūnus bei devynis akivaizdžiai paliegusius paukščius.
Beno Noreikio nuotr. / Į Novaraisčio draustinį vakar nuvykęs B.Noreikis rado sudarkytus šešių gulbių kūnus bei devynis akivaizdžiai paliegusius paukščius.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iš keliasdešimties prieš porą savaičių Novaraisčio draustinyje į laisvę paleistų gulbių išgyvenus ne visoms, Lietuvos gyvūnų globos draugijos vadovas sužeistus paukščius prižiūrėjusią Gyvūnų globėjų asociaciją apkaltino aplaidumu.

Gyvūnų globėjų asociacijos (GGA) prezidentas, savo ruožtu, šiuos kaltinimus vadina nesąmone ir įrodinėja, jog jo vadovaujama įstaiga gulbėmis rūpinosi tinkamai.

Šių metų balandžio pirmąją Novaraisčio ornitologiniame draustinyje į laisvę buvo paleistos 34 baltosios gulbės. Visos jos dėl praėjusią žiemą vyravusių itin šaltų bei speiguotų orų buvo patekusios į GGA specialistų rankas.

Rado išdarkytus kūnus

„Vienas mano pažįstamas, netoli draustinio turintis sodą, buvo užsukęs pasižiūrėti ir, ten išvydęs kraupų vaizdą, apie jį pranešė man. Vakar buvau ten nuvažiavęs ir radau sudarkytus šešių gulbių kūnus, o tiksliau – krūvas plunksnų ir kaulų. Dar radau devynias raišas, murzinas gulbes, kurių dalis buvo nukarusiais sparnais, o kelios galėjo stovėti tik ant vienos kojos, – pasakojo Lietuvos gyvūnų globos draugijos pirmininkas Benas Noreikis. – GGA, gaunanti finansavimą iš Aplinkos ministerijos, į gamtą išleido paliegusius, ne visiškai pasveikusius paukščius. Tai rodo jų nekompetenciją“.

Devynias rastas gulbes B.Noreikis vakar nuvežė į Prienų rajone gyvenančio ūkininko sodybą. Šis paukščius sutiko priimti į savo aptvertą tvenkinį, kur gulbės galės sveikti.

Nieko įtartino nepastebėjo

GGA prezidentas Vytautas Gustaitis, išgirdęs apie jam mestus kaltinimus, juos pavadino tikra nesąmone. V.Gustaitis akcentavo, jog visos tos gulbės žiemą buvo ištrauktos iš mirties gniaužtų, o be žmogaus pagalbos visos jos būtų nugaišusios.

„2,5 mėnesio mes jas prižiūrėjome, maitinome. Padarėme viską, ką galėjome: pasikvietėme žieduotojus, kurie paukščius žiedavo, visi paukščiai buvo patikrinti veterinarijos specialistų. Paleidžiant visi paukščiai buvo sveiki, – tvirtino V.Gustaitis. – Mūsų specialistai po savaitės buvo nuvykę į vietą. Kad kažkas būtų ne taip, nepastebėjome. Visos gulbės buvo sveikos, viskas buvo gerai. Galbūt pikta žmogaus ranka savo padarė, gal paukščius gamtoje pasitiko kokie nors pavojai?“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min