Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonijos zoologijos sodo nesėkmė: paaiškėjo, kad suporuoti bandytos hienos – patinai

Japonijos Saporo zoologijos sode jau kelerius metu buvo laukiama hienos jauniklių, tačiau džiugių žinių vis nebūdavo – pastangos nedavė jokių vaisių. Tik po dvejų metų zoologijos sodo prižiūrėtojai išsiaiškino ir priežastį – pasirodo, abi hienos – patinai, rašo wsj.com.
Hienos
Hienos / Saporo zoologijos sodo nuotr.

Dvi dėmėtosios hienos Kami ir Kamutori į zoologijos sodą iš Pietų Korėja kaip pora buvo atgabentos 2010 m. spalį. 2012 m. jos buvo apgyvendintos viename narve, kad susilauktų palikuonių.

Tačiau gyvūnai nerodė noro poruotis, o dažnai ir tiesiog susipjaudavo. „Jie nuolat konfliktuodavo, vienas kitą apkandžiodavo“, – „Japan Real Time“ sakė zoologijos sodo prižiūrėtojas.

Gyvūnai nerodė noro poruotis, o dažnai ir tiesiog susipjaudavo

Galų gale buvo nuspręsta patvirtinti abiejų gyvūnų lytis. Patele laikoma Kami neparodė jokių ženklų, kad būtų pasiekusi reprodukcinį amžių.

Pasak zoologijos sodo, hienų lytį yra sudėtinga nustatyti, nes negalima spręsti pagal jų išorinius lytinius organus. Kad Kami tikriausiai yra patinas paaiškėjo tik atlikus ultragarso ir hormonų tyrimus.

Nors darbuotojus tokie rezultatai nustebino, jie sako niekada griežtai neatmetę galimybės, kad abi hienos buvo patinai, kadangi gyvūnai niekad nesutardavo.

Kami ir Kamutori dabar jau apgyvendinti atskiruose narvuose. Zoologijos sodas pranešė, kad svarsto galimybę įsigyti dėmėtosios hienos patelę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius