Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pifas“ skatins benamių ir naminių gyvūnų sterilizaciją Lietuvoje

Gyvūnų globos draugijos „Pifas“ savanorės Aušra, Milda ir Laima.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gyvūnų globos draugijos „Pifas“ savanorės Aušra, Milda ir Laima.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Siekdama mažinti benamių gyvūnų populiaciją bei jų naikinimą Lietuvoje, gyvūnų globos tarnyba „Pifas“ ir šalies veterinarijos klinikos vasario 23-iąją mini „Tarptautinę Gyvūnų sterilizacijos skatinimo dieną“.

„Šiandien gyvūnų, patenkančių į gatvę ir gyvūnų prieglaudas, yra daug daugiau nei žmonių, norinčių bei galinčių jiems suteikti pastovius namus, kuriuose gyvūnai būtų mylimi. Todėl kasmet daugiau nei 10 tūkst. gyvūnų Lietuvoje yra užmigdomi ar kitaip sunaikinami. Tai yra nuo 1 iki 2 gyvūnų kiekvieną metų valandą. Sterilizacija ir kastracija yra humaniškiausias ir efektyviausias būdas užtikrinti, kad kasmet Lietuvoje bus vis mažiau gatvėse paliktų, apleistų, kenčiančių, o vėliau masiškai gaudomų ir naikinamų gyvūnų“, – teigė Gyvūnų globos tarnybos „Pifas“ direktorė Brigita Kymantaitė.

Kelias savaites nuo vasario 23 d. iki kovo 9 d. gyvūnų globos tarnyba „Pifas“ organizuos akcijas bei švietimą, skatins gyvūnų sterilizaciją bei kastraciją kaip vieną humaniškiausių būdų, mažinantį benamių gyvūnų naikinimą Lietuvoje.

Bendradarbiaujant su Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos veterinarinėmis klinikomis bus dalijami kuponai nemokamai šunelio ir katytės sterilizacijai arba kuponai su nuolaida sterilizacijai. Tarnyba savo lėšomis sterilizuos kelias dešimtis benamių gyvūnų, kad, artėjant pavasariui, užkirstume kelią naujų benamių kačiukų ar šuniukų vadų atsiradimui gatvėse.

„Mūsų tarnyba nuolatos gauna pensininkų, invalidų ir kitų mažas pajamas gaunančių gyventojų prašymus bent iš dalies paremti jų augintinių ar globotinių operaciją. Pagal šiuos prašymus tarnyba atrinks dalį gyventojų, kurie dėl savo turtinės ar kitokios socialinės padėties neturi galimybių sterilizuoti savo augintinio“, – teigė B.Kymantaitė. Anot jos, pranešti apie gyvūnų savininkus, laikinus benamių gyvūnų globėjus, kuriems reikalinga finansinė pagalba augintinio sterilizacijai, galima tarnybos telefonu 8 651 11666.

Daugiau informacijos www.pifas.org.

Gyvūnų globos tarnyba „Pifas“ yra visuomeninė pelno nesiekianti organizacija, jungianti bendraminčius, kuriems rūpi gyvūnų gerovė. Tarnyba, remiama visuomenės, savo veikla siekia humaniškais ir efektyviais metodais išspręsti valkataujančių ir benamių gyvūnų problemą Lietuvoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min