Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Princas Williamas įspėjo apie didėjančią laukinių gyvūnų išnykimo grėsmę

Didžiosios Britanijos princas Williamas ketvirtadienį perspėjo konferencijos Hanojuje dalyvius, kad nykstančios laukinių gyvūnų rūšys yra naikinamos „šiurpinančia“ sparta.
Princas Williamas kalba Hanojuje vykstančioje Nelegalios prekybos laukiniais gyvūnais konferencijoje.
Princas Williamas kalba Hanojuje vykstančioje Nelegalios prekybos laukiniais gyvūnais konferencijoje. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Konferencija vyksta Vietname – šalyje, kurioje veikia platus nelegalios gyvūnų produktų, tarp kurių yra ir dramblio kaulas, raganosių ragai, skujuočių, tigrų ir lokių kūnų dalys, kontrabandos ir vartojimo tinklas.

Be to, Vietnamas yra populiari tarpinė stotelė, į kurią iš Afrikos atvežami gyvūnų produktai, vėliau siunčiami į kaimyninę Kiniją – pagrindinę rinką, skatinančių šią nelegalią, bet itin pelningą prekybą.

Neteisėta laukinės gyvūnijos pramonė vertinama apie 20 mlrd. dolerių. Tokių prekių paklausa didžiausia Vietname ir Kinijoje, nes ten gyvūnų produktai tebenaudojami tradicinėje medicinoje bei puošybai.

Kalbėdamas Neteisėtos prekybos laukiniais gyvūnais konferencijoje princas Williamas paragino viso pasaulio šalių vyriausybes veikti nedelsiant ir išsaugoti nykstančias rūšis kol dar nevėlu.

„Žinome, kad neveikiame pakankamai greitai, kad kovotume su krize. Raganosiai, drambliai, skujuočiai, liūtai vis dar žudomi šiurpinančiais tempais“, – sakė jis.

„Nors ir padarėme pažangą, iš tikrųjų vis dar atsiliekame. Besilažinantis žmogus vis dar statytų už išnykimą“, – pridūrė jis.

Princas Williamas, uolus nykstančių gyvūnų gynėjas, taip pat pažymėjo, jog naujausi duomenys rodo, kad per pastaruosius septynerius metus dramblių populiacija Afrikoje sumažėjo 30 proc., o tai „patvirtino mūsų didžiausias baimes“.

Jis perspėjo, kad brakonierių ir nelegalios prekybos sindikatai tampa vis pažangesni, ir pareiškė, kad paklausa tokiems laukinių gyvūnų produktams kaip dramblio kaulas ir raganosių ragai, turi būti panaikinta.

Neteisėta laukinės gyvūnijos pramonė vertinama apie 20 mlrd. dolerių (18,1 mlrd. eurų). Tokių prekių paklausa didžiausia Vietname ir Kinijoje, nes ten gyvūnų produktai tebenaudojami tradicinėje medicinoje bei puošybai.

Aplinkosaugininkai teigia, kad nelegali prekyba jau smarkiai pakenkė gyvūnų populiacijoms, o ypač tai pastebima Afrikoje. Be to, ji grasina visiškai išnaikinti ypač pažeidžiamas rūšis, tokias kaip drambliai ir raganosiai, kurie ir šiaip yra ties išnykimo riba.

Vietnamo viceprezidentė taip pat pakartojo princo Williamo raginimą įspėdama, kad jos šalies biologinei įvairovei gresia pavojus.

„Nelegali laukinės gamtos prekyba pasauliniu mastu padidėjo ir tapo daug sudėtingesnė, ypač prekyba dramblio kaulu, raganosių ragais, didžiosiomis katėmis, primatais bei mediena“, – sakė Dang Thi Ngoc Thinh.

„Tai pasaulinė problema, ir nei viena atskira pramonė, sektorius ar šalis negali veiksmingai kovoti su laukinių gyvūnų kontrabandos problema neturėdama visapusio bendradarbiavimo mechanizmo bei stiprių įsipareigojimų veikti“, – sakė ji.

Hanojuje vykstanti Nelegalios prekybos laukiniais gyvūnais konferencija yra jau trečioji ir didžiausia iš kasmet nuo 2014 metų vykstančių konferencijų. Anksčiau tokie susitikimai taip pat buvo surengti Didžiojoje Britanijoje ir Botsvanoje.

Šių metų forume dalyvauja daugiau kaip 40 šalių atstovai, nevyriausybinės organizacijos bei aplinkosaugos organizacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius