Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarnybiniai šunys – nepamainomi pareigūnų pagalbininkai

Tarnybinis šuo Enzo
Alytaus apskrities VPK nuotr / Tarnybinis šuo Enzo
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šunys – nepamainomi Lietuvos policijos pareigūnų pagalbininkai. Vien per pernai metus tarnybinių šunų pagalba pasinaudota beveik 2 tūkst. kartų.

Viena iš pagrindinių sričių, kurioje naudojami tarnybiniai šunys, vis dar išlieka pėdsekystė. Ieškant dingusių arba įtariamųjų asmenų tarnybiniai šunys buvo naudojami 162 kartus.

Šalyje greitai plintanti narkomanija jau palietė ir labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius – vaikus. Teisėsauga skiria didžiules jėgas kovodama su nusikaltimais, susijusiais su narkotinių ir psichotropinių medžiagų įsigijimu, gamyba, platinimu. Šioje kovoje nepakeičiami keturkojai pagalbininkai – tarnybiniai šunys. Jiems padedant narkotinės medžiagos surandamos pačiose sudėtingiausiose slėptuvėse. Narkotinių ar psichotropinių medžiagų tarnybiniai šunys ieškojo 347 kartus.

Prieš keletą metų pradėti ruošti tarnybiniai šunys, ieškantys žmonių lavonų ir jų dalių. Tokie šunys naudojami turint informacijos apie galimą lavono buvimo vietą. Šuo gali surasti ir paženklinti lavono, užkasto iki 2 metrų gylyje ir išgulėjusio žemėje 3-5 metus, buvimo vietą. Taip pat šios specializacijos šunys išmokomi surasti lavonus vandens telkiniuose. Ieškant lavonų ar jų dalių tarnybiniai šunys buvo naudojami 60 kartus.

Prevenciniuose, reprezentaciniuose ar panašiuose renginiuose tarnybiniai šunys buvo naudojami 698 kartą. Apie tarnybinio šuns panaudojimą apsaugant pareigūnus, piliečius, objektus, sulaikant nusikaltėlius yra rašyta pakankamai. Dažnai piktai iššiepti šuns nasrai yra labai gera psichologinio poveikio priemonė tramdant viešosios tvarkos pažeidėjus.

Galima sakyti, kad mūsų moderniajame XXI amžiuje dar nesugalvotas toks technikos šedevras, kuris galėtų pakeisti keturkojus policijos pagalbininkus – tarnybinius šunis. „Iššovęs kulkos nesusigrąžinsi, o paleistą šunį susigrąžinsi visada!“ – teigia policijos kinologai.

Šiuo metu policijos įstaigose dirba 74 policijos kinologai ir policijos reikmėms naudojamas 81 tarnybinis šuo. Pareigūnai tarnybinius šunis naudoja narkotinių ir psichotropinių medžiagų, lavonų ir jų dalių, sprogstamųjų medžiagų paieškai ir atlikdami odorologinius objektų tyrimus. Taip pat tarnybiniai šunys yra išmokyti užtikrinti viešąją tvarką ir sekti „karštais“ pėdsakais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min