Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Titulas „Metų draugiškiausias žmogaus poelgis su šunimi“ atiteko kauniečiui (nuotraukos)

Renginio akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Didžiausios Baltijos šalyse labdaringos visų veislių šunų parodos „BIG Match Show“, vykusios sekmadienį, titulas „Metų draugiškiausias žmogaus poelgis su šunimi“ atiteko Algimantui Bakui iš Kauno. Pats nelengvai besiverčiantis ir šiuo metu gyvenantis gerų žmonių jam suteiktame būste, ponas Algimantas visas santaupas ir rūpestį skiria savo augintinei, senbernarei Bitei bei kitiems beglobiams gyvūnams.

„Labai ačiū už tokį įvertinimą, kurį pats pavadinčiau „Metų draugiškiausias šuns poelgis su žmogumi“. Bitė yra labai protingas šuo, ji yra padėjusi užaugti ne vienam namų neturinčiam gyvūnui, taip pat nuo smurtaujančio tėvo yra išgelbėjusi mažametę mergaitę. Bitės draugiškumas skamba per visą Kauną, dėl to ji yra tikra žvaigždė. Dėl to ir pats ją myliu kartais labiau nei save“, – apdovanojimu džiaugėsi ponas Algimantas.

Pasak renginio globėjos, „Mis Lietuva 2008“ Gabrielės Martirosianaitės, beglobių gyvūnų problemos viešinimas ir jos sprendimo būdų ieškojimas yra labai svarbus. „Skatindami visuomenės atsakingą augintinių priežiūrą bei pagerbdami žmones, kurie rodo pavyzdį elgesiui su keturkojais mūsų draugais, galime tikėtis, jog beglobių gyvūnų problema Lietuvoje tik mažės“.

Varžybų geriausiuoju išrinktas Berno zenenhundas vardu Gota su šeimininku Luku Burduliu.„Metų draugiškiausio žmogaus poelgio su šunimi” titulas, skiriamas asmeniui arba asmenims, kurie reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos šunų auginimo tradicijų, visuomenei rodė sektiną pavyzdį, kaip reikia rūpintis, mylėti bei saugoti savo augintinius. Skiriant apdovanojimą, svarbiu kriterijumi buvo ir kandidatų indėlis į beglobių gyvūnų problemos viešinimą bei jos sprendimo būdus. Nugalėtojas buvo išrinktas internetiniu balsavimu iš trijų komisijos atrinktų kandidatūrų.

Parodoje, kurią rengė gyvūnų globos organizacija „Lesė“ ir bankas BIGBANK, dalyvavo tiek grynaveisliai augintiniai, tiek protingi bei draugiški mišrūnai, kurie varžėsi skirtingose amžiaus (jauni šuniukai, suaugę šunys ir šunys veteranai) bei dydžio (virš ir žemiau kelių) kategorijose. Vertinimo komisija, kurioje buvo ir TV laidos bei žurnalo „Duok leteną“ autorė Vaiva Žostautė, radijo laidų vedėjas Rolandas Mackevičius, dainininkė Eva bei renginio globėja, „Mis Lietuva 2008“ Gabrielė Martirosianaitė, pagrindinį dėmesį renkant laimėtoją skyrė šunų išvaizdai bei elgesiui parodos metu.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Renginio akimirka
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Renginio akimirka

Šiais metais pirmą kartą Lietuvoje vykusioje parodoje „BIG Match Show“ dalyvavo  aštuoniasdešimt įvairiausių veislių šunų, iš kurių buvo atrinkti finalininkai iš skirtingų kategorijų. Varžybų geriausiuoju išrinktas Berno zenenhundas vardu Gota su šeimininku Luku Burduliu. Parodoje apsilankė daugiau tūkstantis lankytojų.

Visos „BIG Match Show“ surinktos lėšos buvo skirtos VšĮ „Lesė“ savanorių globojamų augintinių gyvenimo sąlygų gerinimui bei prieglaudų patalpų renovacijai. Pasak VšĮ „Lesė“ atstovės Sandros Lapinskaitės, didžiąją surinktų lėšų dalį planuojama panaudoti naujos prieglaudos įrengimui, kurios patalpoms reikia nemažai pakeitimų. „Šiuo metu beglobių gyvūnų prieglobsčiui ruošiamos naujos patalpos, kurioms reikia nemažai investicijų, kad jos taptų tinkamos globoti naujų šeimininkų laukiančius augintinius. Taip pat dalis surinktų lėšų bus skiriama įvairių infekcijų prevencijai. Tokia parama mūsų globojamiems gyvūnams yra labai svarbi“, – kalbėjo Sandra Lapinskaitė.

„BIG Match Show“ – tai didžiausia Baltijos šalyse labdaringa visų veislių šunų paroda, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į beglobių gyvūnų problemas, ieškoti jų sprendimo būdų bei paremti prieglobstį tokiems gyvūnams suteikiančias organizacijas. Šiais metais renginys tuo pačiu metu vyko Taline, Rygoje bei Vilniuje: šeštą kartą Estijoje, antrą kartą Latvijoje ir pirmą kartą Lietuvoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min