Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Veterinarijos inspektoriai rūpinasi tinkamu danielių kaimenės įkurdinimu

Danieliai
vmvt.lt nuotr. / Danieliai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą, kad Vilniuje, Eišiškių pl. parke įrengtame gyvenamųjų namų kvartale, aptvare laikomi laukiniai gyvūnai, pranešėjo teigimu, – „elniukai“. Pranešėjas taip pat informavo, kad laikomi gyvūnai blaškosi aptvare, bėgioja nuo vienos tvoros pusės prie kitos, daužosi į ją, kai kurių gyvūnų sužaloti snukučiai.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad atlikus tyrimą, nustatyta, jog minėtame parke įkurdinti gyvūnai – danieliai. Pagal paskirtį šie nelaisvėje laikomi laukiniai gyvūnai priskiriami ūkiniams gyvūnams. Paaiškėjo, kad gyvūnų laikytojas prieš įkurdindamas juos naujoje vietoje ne tik negavo būtinų leidimų ir neužregistravo laikymo vietos, bet ir nepasirūpino gyvūnų apsauga, tinkamomis laikymo sąlygomis, neįvertino aplinkybių, kad gyvūnai naujoje vietoje gali išsigąsti ir patirti papildomą stresą.

Pažymėtina, kad vadovaujantis gyvūnų laikymo tvarka, Vilniaus mieste ūkinių gyvūnų laikytojai privalo turėti savivaldybės ir aplinkos apsaugos institucijų išduotus leidimus laikyti laukinius gyvūnus nelaisvėje. Laikymo vieta turi būti registruota Ūkinių gyvūnų registre.

Patikrinimą atlikę Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai už gyvūnų laikymą atsakingą asmenį įpareigojo nedelsiant užtikrinti laikomų gyvūnų gerovę ir pasirūpinti jų apsauga nuo stresą keliančių dirgiklių, pašalinti kitus nustatytus  pažeidimus. Rūpinamasi, kad
danieliams pagal galimybes maksimaliai būtų sumažintas stresą keliančių veiksnių poveikis, užtikrinta tinkama jų apsauga.

„Daugeliu atvejų gyvūnų, ypač laukinių, perkėlimas iš vienos vietos į kitą sukelia jiems stresą - į naują laikymo vietą atvežti gyvūnai nerimauja, blaškosi dėl aplinkos ir juos prižiūrinčių asmenų pasikeitimo. Neretai gyvūnai dėl to susižaloja, kankinasi. Todėl, prieš perkeliant ar naujai
įkurdinant gyvūnus, būtina įvertinti visas aplinkybes, pasirūpinti, kad išgąsčio ar papildomo streso nekeltų kiti šalia laikomi gyvūnai, ypač šunys“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dėkinga asmenims, pranešantiems apie pastebėtus gyvūnų sveikatingumo ir gerovės pažeidimus ir ragina žmones nebūti abejingus gyvūnų gerovei ir pastebėjus skriaudžiamus ar kenčiančius gyvūnus pranešti policijai arba Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai visą parą veikiančia nemokama telefono linija 8 800 40403.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min