Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stebuklingo Kūčių vakaro burtai: rasi sau porą ar liksi vienas (video)

Etnologė Valerija Jankūnaitė pasakojo, jog stebuklingąją Kūčių naktį jaunimas visada bandydavo išsiaiškinti - pavyks kitąmet sutikti porą, ar ne.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Etnologė Valerija Jankūnaitė pasakojo, jog stebuklingąją Kūčių naktį jaunimas visada bandydavo išsiaiškinti - pavyks kitąmet sutikti porą, ar ne.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ankstesniais laikais Kūčių naktį labiausiai smalsauta, ar pavyks kitais metais susirasti porą ar vėl teks vienam būti.

Merginos Kalėdų išvakarėse išbėgdavo į kiemą ir klausydavosi iš kurios pusės loja šunys. Tikėta, kad ten kur skalydavo šunys – iš ten atjos ir piršliai. „Dabar susirasti porą žymiai lengviau. Tuomet gi reikėdavo laukti piršlių. Spėlioti, iš kurio kaimo bus jaunikis, ar turtingas“, – pasakojo Klaipėdos etnokultūros centro specialistė Valerija Jankūnaitė. 

Vienas populiariausių žaidimų – sudėti į vieną krūvą vyriškus ir moteriškus batus. Jaunuoliai bėgdavo kelis ratus aplink batus, staiga sustoję čiupdavo pirmą pasitaikiusį. Jei pavykdavo ištraukti priešingos lyties batą – kitąmet pasiseks surasti porą. Jei ne – teks dar vienus metus vienam tupėti.
Prie stalo susėdę jaunuoliai sauja žerdavo kūčiukus. Jei pakabindavo kūčiukų, kurių skaičius buvo porinis – kitais metais pavyks susirasti porą. Jei ne – liksi vėl vienas.

Merginos Kūčių dieną ant tvoros mesdavo didžiulį žiedą. Po kiek kartų pavykdavo jį „užmauti“ ant strypo – po tiek metų pavyks ištekėti. Bandyta ir apglėbti tvoros lentas. Jei apglėbdavo lyginį skaičių kuoliukų – porą tikrai pavyks sutikti, jei ne – teks dar pakentėti.

Kūčių naktį merginos miegoti eidavo išsipynusios kasas. Tikėta, kad tuomet susapnuos tą tikrąjį. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min