Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius per Kalėdų Nakties mišias ragino už švenčių blizgesio pamatyti Kristaus nusižeminimą

Piemenėlių mišios
Piemenėlių mišios
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Popiežius Benediktas XVI šeštadienį aukštino Kristaus nusižeminimą ir ragino tikinčiuosius žvelgti toliau nei Kalėdų „blizgesys“ ir „apšviestasis protas“, be to, paskelbė įtaigų raginimą dėl taikos.

„Šiandien Kalėdos tapo komerciniu šventimu, kurio ryškios šviesos slepia Dievo nusižeminimo paslaptį, kuri savo ruožtu ragina mus būti nusižeminusius ir paprastus“, – sakė pontifikas tūkstančiams žmonių, susirinkusių į mišias Šv.Petro bazilikoje.

Kalėdų Nakties (Bernelių) mišios Šv.Petro bazilikoje prasidėjo šeštadienį 23 val. Lietuvos laiku.

„Melskime Viešpaties padėti mums matyti pro išorinį šio laikotarpio blizgesį ir už jo atrasti vaikelį tvartelyje Betliejuje, kad rastume tikrąjį džiaugsmą ir tikrąją šviesą“, – sakė 84 metų pontifikas.

Vokiečių tautybės popiežius taip pat ragino stiprinti tikėjimą, kad jis atsispirtų už liberalų protą, ir pasakė palyginimą apie mažą Betliejuje esančios Viešpaties gimimo bažnyčios priedurį, kuris turėjo saugoti bažnyčią nuo raitų užpuolikų.

„Man regis, kad čia atskleidžiama giliau slypinti tiesa, kuri turėtų paliesti mūsų širdis šią šventą naktį: jei norime surasti Dievą, kuris apsireiškė kaip vaikelis, privalome nulipti nuo aukšto savo “apšviestojo„ proto žirgo. Privalome atidėti į šalį savo klaidingus įsitikinimus, savo intelektualinį išdidumą, kuris trukdo mums atpažinti Dievo artumą“, – sakė jis.

Be to, Benediktas XVI piktai priekaištavo engėjams ir karo kurstytojams visame pasaulyje, sakė, kad Kristus juos nugalės.

„Šią valandą, kai pasauliui nuolat gresia smurtas tokioje daugybėje vietų ir tokia daugybe skirtingų būdų, kai vėl ir vėl atsiranda engėjų rykštės ir krauju suteptos mantijos, mes šaukiamės Viešpaties“, – sakė jis.

Pasaulio 1,1 mlrd. katalikų dvasinis vadovas pastarosiomis savaitėmis viešumoje atrodydavo pavargęs. Šiemet jo darbotvarkė buvo labai įtempta – jis vyko itin intensyvių vizitų į Beniną, Vokietiją ir Ispaniją.

Šį šeštadienį jis pasinaudojo ta pačia judančia platforma, kuria didžiulėje Šv.Petro bazilikoje naudodavosi ir jo pirmtakas Jonas Paulius II. Šią platformą, kuria popiežius pradėjo naudotis šiais metais, stumdo specialūs Vatikano padėjėjai.

Kalėdų Nakties mišias Vatikano bazilikoje Benediktas XVI šiemet aukojo jau septintą kartą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min