Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas: „Egzorcizmas“

Anthony Hopkinsas filme „Egzorcizmas“ įkūnijo velnio išvarytoją tėvą Luką.
Kadras iš filmo / Anthony Hopkinsas filme „Egzorcizmas“ įkūnijo velnio išvarytoją tėvą Luką.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ar numanėte, kad pastaruoju metu pasaulyje itin suaktyvėjo Šėtono komanda? Įvairūs demonai būriais puola žmones?

Tą sužino kunigų seminariją bebaigiąs filmo „Egzorcizmas“ herojus, amerikietis Maiklas Kovakas (akt. Colinas O‘Donoghue), atvykęs į egzorcistų kursus Romoje. Savo pašaukimu abejojantis vaikinas čia susipažįsta su patyrusiu velnio išvarytoju tėvu Luku (akt. Anthony Hopkinsas). Net pamatęs keletą apsėstųjų ir pačią nemalonią procedūrą, Maiklas linkęs tą aiškinti racionaliomis priežastimis. Tačiau išradingasis pragaro valdovas, matyt, nori žūtbūt įtikinti Kovaką savo egzistavimu. Todėl imasi ypatingų priemonių savo sugebėjimams pademonstruoti. Kuris kurį įveiks?

Reziumė

Pirmasis natūraliai kylantis klausimas – o kodėl demonai įlenda į vieną arba kitą žmogų? Ar gali būti, kad tai priklauso nuo dvasinio imuniteto stiprumo? Ar gali velnias apsėsti ateistą, ar lengviau užvaldo giliai tikintį? Į šiuos klausimus atsakymo filme nerasite. Blogis savo aukas dažniausiai renkasi atsitiktinai. Pagrindinė „Egzorcizmo“ autorių užduotis – pademonstruoti tikėjimo Dievu ir Velniu svarbą.

Todėl kartais atrodo, jog filmas sukurtas Bažnyčios užsakymu, siekiant pritraukti daugiau studentų į kunigų seminarijas bei egzorcistų kursus. Galima čia įžiūrėti ir vieną juokingą paradoksą: velnias, trokšdamas, kad Maiklas juo patikėtų, leidžiasi nesunkiai išvaromas iš apsėsto eksperto kūno. Bet tai prieštarauja filme išsakytai minčiai, kad nelabasis paprastai nenori būti demaskuotas. Ir apskritai neaišku, kam demonams to reikia?

Galbūt iš nuobodulio ir savo pranašumo jausmo. Kaip visada, puikiai egzorcistą vaidina A.Hopkinsas, tačiau pats scenarijus yra primityvokas ir nuobodus. Jeigu mėgstate šią temą, verčiau rinkitės „Emilės Rouz egzorcizmą“.

Faktai

„Egzorcizmas“ („The Rite“) JAV, 2011 m., 110 min.
Režisierius Mikaelas Hafstromas.
Vaidina: Anthony Hopkinsas, Colinas O’Donoghue, Rutgeris Haueris.

ĮVERTINIMAS 2/4 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min