Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas: „Profesionalai“, arba Keršto įrankiai

Jasonas Stathamas (kairėje) ir Robertas De Niro trileryje „Profesionalai“
Kadras iš filmo / Jasonas Stathamas (kairėje) ir Robertas De Niro trileryje „Profesionalai“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gyveno kartą du draugai. Kai vienas iš jų – Hanteris (akt. R. De Niro) pakliuvo į bėdą ir mirštančio Dubajaus šeicho tremtyje nemalonę, antrasis – Denis Braisas (J.Stathamas) nusprendė jį išgelbėti, atlikdamas praktiškai neįveikiamą užduotį.

Kaip koks Heraklis graikų mituose. Reikia taip nužudyti tris buvusius britų specialiųjų pajėgų karius, kad tai būtų panašu į nelaimingus atsitikimus. Užduotis itin sunki, nes Denį ir jo žudikų komandą persekioja kažkoks itin aršus vyrukas (akt. C.Owenas) su savo bendrais. Kas laimės šiame katės ir pelės žaidime?

Išvados

Kadangi kalbama apie Didžiosios Britanijos spec. tarnybų negražius darbelius ir jos įslaptintos istorijos puslapius – praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio įvykius, stiliaus prasme tai yra gan senamadiškas kinas. Kruopščiai laikmečio atmosferą atkuriantis trileris (kaip, pavyzdžiui, prancūzų „Žakas Mesrinas: mirties instinktas“). Pradedant automobiliais ir baigiant šukuosenomis.

Jokių kompiuterinių efektų, tik muštynės, gaudynės ir šiek tiek lenktynių. Vyrukai nuoširdžiai darbuojasi kumščiais, net kraujas trykšta. Adrenalino daug, tik antroje filmo pusėje tampa nuobodoka, nes istorija, turinti bent kelias pabaigas, pernelyg ištęsta. Be to, reikia įdėmiai sekti veiksmą, norint perprasti šio įvairialypio šnipų, politikų, verslininkų ir žudikų pasaulio interesus bei tikruosius mirtino žaidimo motyvus.

Ką visa tai liudija ir koks šios istorijos moralas? Kad pasaulyje niekas nepasikeitė, ir didieji valstybių interesai, amžiams bėgant, vis taip pat traiško žmonių likimus. Vienintelė paguoda – kad yra žmonių, ištikimybę ir draugystę vertinančių labiau už savo gyvybę.

Faktai

„Profesionalai“ („Killer Elite“) Didžioji Britanija, 2011  m., 110 min.
Režisierius Gary McKendry.
Vaidina: Jasonas Stathamas, Robertas De Niro, Clive’as Owenas, Yvonne Strahovski ir kiti.
ĮVERTINIMAS 2/4

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min