Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino kodas: „Rezerviniai farai“

„Rezerviniai farai“
Kadras iš filmo / „Rezerviniai farai“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Yra mintys – grūdai, o yra ir makaronai, kadaise išmąstė Jurgis Gimberis. Ne kitaip ir Seime ar policijoje. Vieni šoka ir pramogauja žydrajame ekrane, laido liežuvius, o jų šešėlyje pluša pilkoji masė.

Filmo „Rezerviniai farai“ pilkosios masės atstovai – buhalterijos aistruolis Alenas Gemblas (W.Ferrellas) ir jo porininkas karštakošis nevykėlis Teris Hoicas (M.Wahlbergas). Tragiškai žuvus dviem nuovados žvaigždėms, Alenas su Hoicu ima narplioti sudėtingą ir įžūlią finansinę aferą. Tai suteikia daug galvos skausmo jų viršininkui kapitonui Maučui (M.Keatonas).

Tačiau knislusis Alenas nuosekliai, nors ir su dideliais nuokrypiais, artėja prie tikslo, pakeliui ne kartą LAAABAI nustebindamas porininką. Čia švelniai sakant. Teris savo ruožtu irgi atskleidžia įgijęs porą keistų talentų.

Reziumė

Tai gan retas paukštis – policinio trilerio parodija. Klasikinė schema apie dviejų porininkų nuotykius gaudant nusikaltėlius gali būti interpretuojama labai rimtai (kaip filme „Majamio policija“) arba juokais (kaip komedijose „Blogi vyrukai“ ir „Piko valanda“). Yra ir trečias būdas – parodija. Sunkiausiai suvaldomas kino gaivalas. Būtent tai labiausiai domina „Rezervinių farų“ režisierių ir pagrindinį krūvį ekrane nešantį aktorių W.Ferrellą.

Žinoma, kad jis mėgsta vaidinti geraširdžius naivius kvailelius, kuriems galiausiai padeda fortūna. Vyrukas eina klasiko Leslie Nielseno („Nuogas ginklas“, „Aeroplanas“ ir t. t.) keliais. Tiesa, ne visada sėkmingai. Šįkart W.Ferrello herojui (su keliais kitais išraiškingais antraplaniais personažais) pavyks jus pralinksminti suteneriškos biografijos vingiais. Kriminalinis „Rezervinių farų“ siužetas tėra fonas, išryškinantis dviejų keistų herojų nuotykius ir tarpusavio santykius. Tikra draugystė atlaiko visus išmėginimus!

Faktai

„Rezerviniai farai“ („The Other Guys“) JAV, 2010 m., 105 min.
Režisierius Adamas McKay.
Vaidina: Willas Ferrellas, Markas Wahlbergas, Michaelas Keatonas.
ĮVERTINIMAS 3/4

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min