Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jurgos Ivanauskaitės premija – rašytojai Renatai Šerelytei

Premija, R.Šerelytei skirta už romaną „Mėlynbarzdžio vaikai“, bus įteikta Vilniaus knygų mugės metu.
Leidyklos nuotr. / Premija, R.Šerelytei skirta už romaną „Mėlynbarzdžio vaikai“, bus įteikta Vilniaus knygų mugės metu.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį paaiškėjo, jog antroji Jurgos Ivanauskaitės premija skirta rašytojai Renatai Šerelytei už romaną „Mėlynbarzdžio vaikai“. Šį romaną išleido leidykla „Alma littera“. Premija rašytojai bus įteikta Vilniaus knygų mugės metu.

„15min“ kalbinta R.Šerelytė teigė, jog bet koks apdovanojimas visada suteikia džiaugsmo. „Nesitikėjau gauti šią premiją, bet dėl to tik dar maloniau. Tai svarbus įvertinimas ir paskatinimas“, – sakė kūrėja. R.Šerelytė teigė buvusi pažįstama su velione J.Ivanauskaite – kartu jos lankėsi 2002-ųjų Frankfurto knygų mugėje. „Nebuvome labai artimos, bet teko bendrauti“, – sakė J.Ivanauskaitės premiją gavusi rašytoja.

Leidyklos nuotr./Knyga „Mėlynbarzdžio vaikai“
Leidyklos nuotr.

Premija ir diplomas bus įteiktas minint trečiąsias Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, rašytojos, dailininkės ir keliautojos J.Ivanauskaitės mirties metines. Jos vardo literatūros premija už lietuvių literatūros kūrinį atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“, išleistą per dvejus praėjusius kalendorinius metus, skiriama autoriui, ne vyresniam kaip 45-erių metų amžiaus. Tokia amžiaus riba pasirinkta pabrėžiant ryšį su J.Ivanauskaite, kuri Anapilin išėjo sulaukusi 45-erių.

J.Ivanauskaitės vardo premiją įsteigė J.Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras ir leidykla „Tyto Alba“.

Šių metų premijos laureatą išrinko autoritetinga komisija, kurios pirmininkas J.Ivanauskaitės kūrybos paveldo centro narys, kultūrologas, rašytojas Vytautas Rubavičius. Dešimties asmenų vertinimo komisijoje, be kitų, Rasa Drazdauskienė, Aleksandra Fomina, Giedrė Kazlauskaitė, Edita Mildažytė.

Pirmoji J.Ivanauskaitės premija pernai paskirta Kristinai Sabaliauskaitei už romaną „Silva Rerum“ („Baltos lankos“, 2008 ).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min