Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Simonaitytės bibliotekoje pristatomas „Vyriško torto receptas“

Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekoje pristatoma nauja Vytauto Rimšos knyga „Vyriško torto receptas“.
I.Simonaitytės bibliotekos nuotr. / Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekoje pristatoma nauja Vytauto Rimšos knyga „Vyriško torto receptas“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį, vasario 13 d., 17 val. Konferencijų salėje vyks Rimtauto Rimšo knygos „Vyriško torto receptas“ pristatymas.

Renginyje dalyvaus: Rimtautas Rimšas (teksto Kokas), literatūrologas Marijus Šidlauskas (Gramatikas), aktorius Sigutis Jačėnas (koko Ruporas), burlaivio „Brabander“ kapitonas Valdemaras Vizbaras (neeilinis Praeivis).  Vakarą ves LBS garbės teismo narys Andrius Končius (Poetas).  

„Vyriško torto receptas“ – tai istorija, jos dalyvių papasakota, vieno valtininko užrašyta, nupiešta Klaipėdoje, sudėliota leidėjo ir išleista spaustuvininko Kaune. Knyga truputį archajiška tiek savo forma, tiek turiniu: jos iliustracijos pieštos paprastu pieštuku (dail. Ieva Nakrevičiūtė), herojai rašo rašaliniais plunksnakočiais, atsidūrę ant skirtingų socialinių pakopų jie išsaugo vaikystėje užgimusią draugystę. 

„Knygoje nėra įprastais vardais įvardijamų herojų. Tai žmonių tipų apibūdinimai, įsprausti į Daktaro, Bakalauro ir Santechniko kailį. Tai tarsi simbolis, kad plaukti jachta gali bet kas, nepriklausomai nuo jo požiūrio ir socialinės padėties. Ir gyvenimiška išmintis yra ta, kad net geriausi draugai plaukdami iš naujo turi „šlifuotis“ vieni prie kitų“, – apie knygą teigė žurnalistas Vidmantas Matutis.

„Tiek pati kelionė, tiek jos įgyvendinimo priemonė iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kiek avantiūristiškos, tačiau viską lemia požiūris. Juokas čia užima toli gražu ne paskutinę vietą: trys žodžio kišenėje neieškantys vyriškos lyties veikėjai,  jų minčių bei veiksmų šaržuotas hiperbolizavimas, nuolatinės kurioziškos scenos ir situacijos, anekdotinės istorijos bei istoriniai-literatūriniai ekskursai“, – apie leidinį atsiliepė literatūrologas Marijus Šidlauskas.

Knyga skirta ne vien buriuotojams, pagrindinė siužeto tema yra jūros veikiamo herojaus „evoliucija“: nuo „kranto“ žmogaus iki žengiančio pirmuosius žingsnius jūrininko. Koks vaidmuo šiame procese tenka laivui – tegu ir visai paprastutei burinei valčiai?

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min