Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Literatas Georgijus Jefremovas: „Kaip rusas esu labai nelaimingas“

Georgijus Jefremovas
Tarptautinių kultūros programų centro nuotr. / Georgijus Jefremovas
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvių ir rusų literatas bei vertėjas Georgijus Jefremovas liūdi dėl Rusijos vykdomos agresijos. Žinių radijo laidoje „Ryto espresso“ G. Jefremovas pirmadienį kalbėjo: „Kaip rusas esu labai nelaimingas, kai dabar į mano tautą, į mūsų kultūrą galima pažiūrėti iš tokio taško, kaip dabar žiūrima į mūsų praeitį, į mūsų dabartį, į mūsų politinę praktiką.“

G.Jefremovas sakė, kad stengiasi negalvoti apie rusų pasaulio idėją, nes žmogui yra ir be to labai svarbių darbų.

„Reikia prisiminti, kad ne tik esame piliečiai – lietuviai, rusai, lenkai, – esame tėvai, sūnūs.  Tai yra didesnė pareiga ir užduotis. Reikia prisiminti, kad iš tikrųjų žmogus yra sugalvotas kaip Dievas, nes tai pamirštama labai dažnai. Tame laikotarpyje, kurį išgyvename, žmogus nesuvokia, kas jis yra“, – kalbėjo literatas.

Jis pabrėžia, kad Rusija turi suprasti, jog ji pasaulyje yra ne viena ir negali nuneigti tokių įvykių kaip "Baltijos kelias", kurį literatas vadina nuostabia praktika.

Su ginklais nelabai mes ką galime padaryti, o žmonės, suprasdami, kad yra tėvai ir vaikai, gali šį bei tą padaryti

„Su ginklais nelabai mes ką galime padaryti, o žmonės, suprasdami, kad yra tėvai ir vaikai, gali šį bei tą padaryti. Prieš 25 metus buvau aktyvus Sąjūdžio dalyvis ir prisimenu, kokie mes tada buvome. Mums reikia prisiminti Sąjūdžio laikus ir padaryti kažką panašaus“, – teigė G. Jefremovas. 

Jo nuomone, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teturi laiko iki 2016 metų, o svarbiausia problema, anot jo, yra ne ta, koks žmogus yra V. Putinas ir kiek jis gyvens, o ta, kas bus po jo. 

Literatas prisipažino, kad karo nuojauta jį pasiekia bent keliskart per dieną, tačiau jis linkęs kreipti dėmesį į laimingą gyvenimą.

„Aš dabar esu atsakingas prieš savo vaikus ir anūkus. Man reikia padaryti taip, kad pasaulis taptų toks, kad jiems ten būtų jauku, kad pasaulis taptų toks, kaip vaikystėje įsivaizduojame tą pasaulį. Jis gi geras iš tikrųjų. Jis gali ir turi būti geras“, – dėstė literatas. 

Visą laidos „Ryto espresso“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min