Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akordeonistas Mangirdas Kundrotas iš Lazdijų rajono iš konkurso Italijoje parsivežė nugalėtojo prizą

Keturiolikmetis Veisiejų miesto akordeonistas Mangirdas Kundrotas
Asmeninio archyvo nuotr. / Keturiolikmetis Veisiejų miesto akordeonistas Mangirdas Kundrotas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Keturiolikmetis Veisiejų miesto (Lazdijų r. sav.) akordeonistas Mangirdas Kundrotas savaitgalį Italijos mieste Val Tidonėje vykusiame tarptautiniame jaunųjų talentų konkurse pelnė pirmosios vietos nugalėtojo laurus.

Lazdijų meno mokyklos Veisiejų filialo auklėtinį konkursui rengė muzikos pedagogė Irina Gudebskienė.

Nugalėtojo diplomą, taurę ir pirmąją vietą veisiejiškiui pelnė trys jo atliekami kūriniai.

Tai – ne pirmas, tačiau iki šiol didžiausias M.Kundroto pasiekimas muzikiniuose konkursuose. Balandžio mėnesį vaikinas su mokytoja grįžo iš konkurso Čekijoje, kur pelnė bronzos medalį.

Iš viso šiemet Mangirdas jau dalyvavo penkiuose tarptautiniuose konkursuose, iš kurių keturiuose pelnė apdovanojimus.

Gabaus auklėtinio laimėjimais džiaugiasi ne tik tėvai Jūratė ir Ramūnas Kundrotai, mokytoja I.Gudebskienė, bet ir Lazdijų rajono bendruomenė. Po pergalės Čekijoje Mangirdą pasveikino ir Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, jis skyrė 1000 litų kelionės į konkursą išlaidoms padengti.

Padėti Mangirdui nuvykti į Italiją buvo pažadėjęs ir garsus verslininkas, į Europos Parlamentą išrinktas Antanas Guoga. Jis prieš rinkimus buvo pažadėjęs 2000 litų paramą. Tačiau iki šiol šių lėšų nei muzikantas, nei jį rengusi pedagogė dar nesulaukė.

„Mangirdas turi neeilinių gabumų, tačiau anksčiau neturėjome didelės galimybės išvykti į konkursus, ypač į tarptautinius, kurie vyksta užsienio valstybėse. Labai džiugu, kad Lazdijų rajono savivaldybė pradėjo remti gabių moksleivių pasirodymus. Kaip matome, tokios investicijos atsiperka su kaupu – iš kiekvieno konkurso užsienyje kol kas grįžtame su apdovanojimais“, – sakė muzikos pedagogė I.Gudebskienė.

Padėti Mangirdui nuvykti į Italiją buvo pažadėjęs ir garsus verslininkas, į Europos Parlamentą išrinktas Antanas Guoga. Jis prieš rinkimus buvo pažadėjęs 2000 litų paramą.

Tačiau iki šiol šių lėšų nei muzikantas, nei jį rengusi pedagogė dar nesulaukė.

Mokytis groti akordeonu Mangirdas pradėjo būdamas aštuonerių. Nuo to laiko gabus jaunuolis dalyvavo  gausybėje koncertų ir pasirodymų.

Savo ateitį vaikinas sieja su muzika – jau kitais metais Mangirdas pradės studijas Vilniaus Tallat–Kelpšos konservatorijoje.

Paklaustas apie pergalę Italijoje, Veisiejų gimnazijos dešimtukininkas teigė, kad labai didelės baimės nejuto, tik truputį jaudulio.

„Tėveliai irgi važiavo į kelionę, bet aš jiems neleidau klausytis mano pasirodymo. Manau, kad tuomet būčiau labiau jaudinęsis ir pagrojęs ne taip sėkmingai, kaip tik su mokytoja šalia“, – sakė muzikantas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min