Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bjork pasekėjai, Islandijos grupė „FM Belfast“, rudenį koncertuos Vilniuje

„FM Belfast“
„RELAX Live!“ nuotr. / „FM Belfast“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mažoji Islandija, kuri pirmoji pripažino Lietuvą kaip savarankišką valstybę, gerai žinoma ir kaip daugelio garsių muzikos atlikėjų gimtinė. Mūsų šalyje su solo projektu yra apsilankiusi garsioji dainininkė Björk, kurios vizitą Vilniuje su grupe „Sugarcubedas“ puikiai prisimena jos gerbėjai. Renginių organizatoriai siūlo naujieną moderniosios islandų muzikinės scenos gerbėjams: spalio 7-ąją Vilniuje, klube „New York“ vienintelį pasirodymą Lietuvoje surengs originali ir ekscentriška elektro-pop-roko grupė „FM Belfast“ .

„FM Belfast“  susibūrė 2005 m. Reikjavike. Jų atsiradimo istorija gana keista. Iš pradžių tai buvo Loa Hlin Hjalmtysdottir ir Arni Runaro Hlodverssono duetas, nė negalvojęs apie rimtą muzikinę karjerą. Ši pora ketino Kalėdų proga draugams įrašyti ir padovanoti savo kūrybos dainą „Lotus“. Tačiau ji taip patiko kiekvienam ją išgirdusiam, kad netrukus kūrinys, gimęs kaip pokštas, plačiai nuskambėjo visoje Islandijos sostinėje. Tų metų vasarą duetas surengė egzotišką gyvą pasirodymą Farerų salose, o 2006-aisiais, prisijungus muzikantams Arni Vilhjalmssonui ir Orvarui Þoreyjarsonui Smarasonui, „FM Belfast“  jau grojo didelei auditorijai festivalyje „Iceland Airwaves“. Ilgainiui iš studijinio projekto, kuriuo pradžioje ketinta apsiriboti, susiformavo pilnavertė albumus įrašanti ir koncertuojanti grupė.

Paprasti ir nuoširdūs

Šios grupės branduolį dažniausiai sudaro keturi minėti nariai, kurie dalyvauja ir kituose muzikiniuose projektuose, bet scenoje gali pasirodyti 8 ar daugiau atlikėjų, ypač daug mušamaisiais grojančių muzikantų. Pastaruoju metu pagrindiniai „FM Belfast“  nariai turi daugiau laiko susitelkti muzikos kūrybai ir koncertams, nors visiems jiems netrūksta ir kitų užsiėmimų. Loa yra aktorė ir dailininkė, Arni Runarui patinka darbuotis elektronikos srityje ir rašyti publicistinius straipsnius, Arni Vilhjalmssonas vaidina komedijose, o Orvaras kuria poeziją ir žaidžia futbolą.

„FM Belfast“  apibūdinami kaip elektroninės, pop ir roko muzikos, įtakojamos ir indie roko, atlikėjai, tačiau šios grupės skambesys negali būti vienareikšmiškai priskiriamas kuriam nors vienam žanrui. Jų skambesys apibūdinamas kaip avangardinis, drąsus, įstabus, jaudinantis, švytintis. „FM Belfast“  muzika suteikia dvasinio peno daugeliui melomanų, kurie visuomet ieško kažko naujo ir teigia, kad grupė sukūrė savitą muzikos stilių. Sakoma, kad stiliaus savitumą iš dalies lėmė Arni Runaro Hlodverssono muzikos klausymo maniera, kuris būdamas paaugliu, tų laikų hitus išgirsdavo radijo eteryje miegamajame, kai visi galvodavo, kad vaikinas seniai miega!

Šis ugnikalnių salos jaunos grupės proveržis nekelia nuostabos, nes Islandija pasauliui padovanojo daug garsių grupių ir atlikėjų. Tai 15 metų grojanti ir Lietuvoje jau du kartus pasirodžiusi elekroninės muzikos grupė „GusGus“, post-roko atlikėjai „Sigur Ros“, eksperimentinės islandiškos muzikos kūrėjai „Mum“, kur groja ir „FM Belfast“  narys Orvaras, radijo klausytojams Lietuvoje pažįstamo kūrinio „Jungle drum“ atlikėja Emiliana Torrini ir nemažai kitų. Šiame sąraše išsiskiria aiškūs Islandijos muzikos favoritai – grupė „Sugarcubes“ ir ekscentriškoji dainininkė Bjork.

„FM Belfast“  vardą išgarsino 2008 m. išleistas debiutinis albumas „How To Make Friends“. Jo dainos yra paprastos, daugeliui suprantamos, bet tuo pačiu ir turinčios gilesnę prasmę, todėl albumas buvo entuziastingai sutiktas ir puikiai įvertintas kritikų bei melomanų. Tais pačiais metais „FM Belfast“  jau buvo pagrindinė grupė, užbaigusi festivalį „Iceland Airwaves“. Jos nariai visada mielai bendrauja su publika, tarsi tai būtų jų draugų, o ne gerbėjų būrys. 

2011 m. pasirodęs antrasis albumas „Don’t Want To Sleep“ sulaukė dar didesnio melomanų dėmesio ir yra parduodamas dar gausesniu tiražu nei debiutinis albumas ne tik Islandijoje, bet ir kitose šalyse. Tai albumas, kuris, pasak „FM Belfast“  gerbėjų, gali būti geros muzikos mylėtojų draugu ryte, pietų metu ir vakare.

Pakylėta tokios sėkmės, grupė nusprendė šį rudenį surengti koncertinį turą Europoje, kurio metu aplankys ir Lietuvą. Islandiškos moderniosios elektro-pop-roko muzikos tradicijų gerbėjai turės puikią progą geriausius „FM Belfast“  kūrinius išgirsti ne tik muzikos grotuve ar radijo eteryje, bet ir gyvame koncerte spalio 7 d. Vilniuje, klube “New York”. Bilietus į šį renginį platina „Tiketa“, pirmieji bilietai pigiau.

VIDEO: FM Belfast: i don´t want to go to sleep either
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min