Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavasario lygiadieniui – romantinės muzikos koncertas

Koncerto plakatas
Organizatorių nuotr. / Koncerto plakatas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šį šeštadienį, kovo 19 d. 18 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje tikras pavasario šėlsmas – romantiškos ir pakilios muzikos programą parengė Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, vadovaujamas žymaus vokiečių dirigento Georgo Gruno.

Visą šią savaitę choro „Jauna muzika“ dainininkai, jaunieji dirigentai iš Lietuvos ir Lenkijos, gilinasi į vokiečių romantinės muzikos interpretavimo subtilybes. Bažnytinės muzikos specialistas, pedagogas, Saarbriukeno kamerinio choro vadovas Georgas Grunas koncertui parinko Peterio Corneliuso ir Felixo Mendelssohno opusus bei Lietuvoje itin retai skambančias Gustavo Mahlerio instrumentinių kūrinių ir Roberto Schumano solinių dainų transkripcijas. Pasak choro „Jauna muzika“ vadovo Vaclovo Augustino, tai specifinis ir labai retai Lietuvoje atliekamas repertuaras.

Didžioji dalis programos – tai vokiečių choro dirigento ir muzikologo Clytuso Gottwaldo daugiabalsės aranžuotės. Šio muziko svarba šiuolaikinei chorinei muzikai neabejotina. Jis įkūrė Scola Cantorum Stuttgart, kuriam dirigavo visą jo egzistavimo laiką – trisdešimt metų, o chorinėse transkripcijose, apimančiose tokių autorių kaip F.Schubertas, H.Berliozas, R.Wagners, H.Wolfas ir kt. kompozicijas, C.Gotwaldas tradicinei muzikai pritaikė šiuolaikinės muzikos komponavimo technikas. 80-mečio proga garsioji „Carus Verlag“ leidykla išleido pirmąją išsamią jo chorinių aranžuočių kompaktinę plokštelę. Šie kūriniai buvo atlikti prof. Georgo Gruno vadovaujamo choro.

Pasak vokiečių muzikos žurnalo „Fono Forum“, dirigento interpretacija preciziškai perteikia C.Gottwaldo koncepciją ir mikroskopiniu tikslumu atskleidžia kūrinių daugiasluoksnį žavesį bei rafinuotą skambesį.

Tad neeiliniame koncerte kovo 19 d. klausytojas ne tik galės išvysti skirtingus dirigentus, lyginti choro valdymo technikas, stebėti magiškus ženklus ore brėžiančias jų rankas, bet ir išgirsti sielą masinančius daugiafunkcinius akordus, valso ritmu skriejančias melodines linijas ar intensyvius siužetinius pasakojimus.

Bilietus platina bilietai.lt.

Komentarai
Šioje istorijoje Muzika, Vaclovas Augustinas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min