Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ pažers mokslo atradimų

Mokslo festivalis bus atidarytas ketvirtadienį, filmo „Gyvasis vandenynas“ peržiūra ir diskusija apie grėsmę mūsų planetos gyvūnijos ir augalijos įvairovei
Kadras iš filmo / Mokslo festivalis bus atidarytas ketvirtadienį, filmo „Gyvasis vandenynas“ peržiūra ir diskusija apie grėsmę mūsų planetos gyvūnijos ir augalijos įvairovei
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mokslo atradimams neabejingi didžiųjų miestų gyventojai jau gali ruošis neeiliniam metų renginiui. Šį ketvirtadienį prasidės kasmetinis, jau 7–asis, mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“.

Iki rugsėjo 17–os dienos įvyks per 90 nemokamų renginių, kuriuose visi norintys galės susipažinti su viso pasaulio ir Lietuvos technologijų atradimais ir mokslinėmis naujovėmis.
Daugybę mokslu besidominčių, savo planetos likimu susirūpinusių jaunuolių suburiantis renginys kasmet vis gausesnis, tad daugėja ir renginių, ir renginio vietų. Šiemet smalsuoliai ir entuziastai su mokslo naujienomis susipažins trijuose didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Festivalis bus atidarytas ketvirtadienį, rugsėjo 9 d., 17 val. Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, stebint pasakiškus filmo „Gyvasis vandenynas“ vaizdus. Renginį pradės diskusija „Biologinė įvairovė: kodėl būtina ją išsaugoti? Mokslininkų ir menininkų požiūris“. Pokalbyje dalyvaus menininkas Saulius Vaitiekūnas, Klaipėdos universiteto mokslininkai ir Lietuvos UNESCO komisijos atstovai.

Ypač laukiami moksleiviai ir studentai 

„Šiemet festivalyje vyrauja gamtos tema, ypač daug dėmesio skirsime biologinei planetos įvairovei. Tačiau kalbėsime ne tik apie tai – pasakosime apie naujausias mokslo tendencijas Lietuvoje ir pasaulyje. Dalinsimės lietuviškomis aktualijomis apie saulės baterijas, astronomų darbus, vaistų pramonę“, – „15min“ sakė festivalio idėjos autorius ir vienas iš organizatorių Rolandas Maskoliūnas. Anot jo, į daugelį paskaitų, į kurias buvo reikalinga registracija, vietų jau nėra, tačiau norintieji dar gali suskubti. Visi pavėlavusieji gali keliauti į renginius, į kuriuos nebuvo reikalinga registracija.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Rolandas Maskoliūnas
Rolandas Maskoliūnas

R.Maskoliūno teigimu, šiemet dar padaugėjo norinčių apsilankyti festivalyje. „Orientuojamės į moksleivius, studentus, daugelis jų atvyksta klasėmis ar grupėmis. Žinoma, kviečiame ir plačiąją  visuomenę, ypač raginame šeimas atvykti į Kauną. Šeštadienį, rugsėjo 11 d., nuo 10 iki 16 val. festivalis įsikurs Kauno technologijos universiteto studentų miestelyje ir fakultetuose. KTU studentai papasakos ir kaip iš grūdų kepti duoną, ir kaip kompiuteriu modeliuoti drabužius“, – intrigavo R.Maskoliūnas.

Intriguojančių žinių lavina

Vilniuje margaspalvę programą pasiūlys Vilniaus universiteto Gamtos fakulteto mokslininkai: festivalio dalyviai sužinos naujausią informaciją apie klimato kaitos procesus, apie augalų nervų sistemos tyrimus, gyvūnų ir žmonių miego panašumus bei skirtumus ir t.t. VU Centrinių rūmų Teatro salėje vyks intriguojančios paskaitos apie Lietuvoje kažkada ugnį spjaudžiusius ugnikalnius, 3D pasaulio kūrimo instrumentus, naujas lazerių technologijas, apie tai, ar Visatoje gali egzistuoti pasauliai, panašūs į Pandoros  planetą filme „Įsikūnijimas“ ir daugybę kitų dalykų. Žinoma, nepraleiskite ir vaizdingųjų chemijos ir fizikos eksperimentų VU Chemijos ir Fizikos fakultetuose.

Išsamią programą rasite festivalio svetainėje www.mokslofestivalis.eu  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min