Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą grįžta audiovizualinis projektas „Žanos d'Ark aistra“

Audiovizualinis projektas „Žanos d'Ark aistra“
"Scanoramos" nuotr. / Audiovizualinis projektas „Žanos d'Ark aistra“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos šalių kino forumo ,,Scanorama“ projektas „Žanos d‘Ark aistra“ po daugiau nei metų tylos grįžta į Lietuvą. Unikalus muzikos ir kino renginys bus pristatytas Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus žiūrovams.

Trijuose miestuose, trijuose skirtingose erdvėse, jau kovo – balandžio mėnesiais į harmoningą visumą vėl susilies Carlo Theodoro Dreyerio nebylusis kino šedevras „Žanos d‘Ark aistra“ („The Passion of Joan of Arc“) ir vieno garsiausių lietuvių kompozitorių Broniaus Kutavičiaus specialiai šiam kino kūriniui net dvejus metus kurta originali muzika, kurią gyvai atliks prof. Donato Katkaus diriguojamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

Gražina Arlickaitė, Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė, sako, kad sprendimas pakartoti šį projektą gimė kaip natūrali reakcija į žiūrovų pageidavimus.

,,Po pirmojo ir vienintelio parodymo 2009 m. lapkričio mėnesį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre sulaukėme daugybės prašymų „Žanos d‘Ark aistrą“ parodyti kitų miestų žiūrovams ir pakartoti Vilniuje“, – sako Gražina Arlickaitė.

Savita projekto forma jau sulaukė ir tarptautinio įvertinimo. Carlo Theodoro Dreyerio šedevrui ir Broniaus Kutavičiaus muzikai, kurią gyvai atliko Čekijos Bergo orkestras, jau plojo Prahos žiūrovai. Planuose – Ispanijos bei Danijos auditorijos.

1928 m. danų kino genijaus Carlo Theodoro Dreyerio sukurtas nebyliojo kino šedevras ,,Žanos d’Ark aistra“, įamžinęs šventąją Prancūzijos kankinę, buvo iškart pasmerktas ir uždraustas, o kino juosta – klastota ir deginta. Tik po daugiau nei penkių dešimtmečių originali, tik per stebuklą išlikusi filmo kopija buvo rasta Oslo psichiatrinėje klinikoje. Būtent ši vizualiai pribloškianti versija ir bus pristatyta Lietuvos žiūrovams.

Carlas Theodoras Dreyeris Žanos d’Ark tikėjimo ir vilties galiai išreikšti pasitelkė vienintelį filmavimo principą – herojės emocijas perteikiantį aktorės Maria Falconetti veidą. Filme atsisakyta bet kokios patetiškos vizualikos ir efektų, jo pasakojimą režisierius pagrindė autentiškais Žanos d‘Ark teismo protokolais, kurių ištraukos tapo filmo titrais.

,,Vienas geriausių pasaulio nebyliojo kino klasikos kūrinių ir gyvai atliekama pripažinto lietuvių kompozitoriaus šiuolaikinė muzika – tai jaudinantis ir labai paveikus dvasinis potyris. Šį nenusakomą jausmą galės išgyventi ne tik Vilniaus, bet ir Kauno bei Klaipėdos žiūrovai“, – teigia Gražina Arlickaitė.

Muzikos ir kino sintezės projektas „Žanos d’Ark aistra“ savo kelionę pradės jau kovo 12 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje, balandžio 6 d. 18 val. persikels į Klaipėdos koncertų salę, o balandžio 12 d. 19 val. sugrįš į Vilnių ir bus parodytas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Komentarai
Temos Aistra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min