Publikuota: 2012 birželio 7d. 17:00
15min.lt

Į Žolynų turgų rinksis žolininkės, raganos ir burtininkės

Birželio 16 d. 10 val. Gedimino prospekte nuo V.Kudirkos aikštės iki Vilniaus arkikatedros atgims gilias tradicijas turinti magiška šventė – Žolynų turgus, seniau dar vadintas Raganų turgeliu.
Žolynų turgus
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Žolynų turgus

Žolynų turgus – tai viena įdomesnių senojo Vilniaus tradicijų, kai likus kelioms dienoms iki stebuklingiausios vasaros nakties – Rasų – iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų į sostinę suvažiuodavo geriausios žolininkės, kurios pardavinėdavo savo surinktas vaistažoles, mokydavo, kaip, pasitelkus liaudies mediciną, išsigydyti įvairias ligas ir kitaip panaudoti magišką žolynų galią.

Tad ir šiemet, naujai atgimusioje ir jau spėjusioje įsitvirtinti šventėje, lankytojų lauks raganos-būrėjos, žolininkės, vaistažolių bei kitų sveikų produktų ir tautodailės dirbinių pardavėjai. Turgaus pagrindas – žolininkų prekyba, tad miesto gyventojai ir svečiai turės galimybę įsigyti ekologiškų vaistažolių, sužinoti jų paskirtį, tradicinius gydymo metodus, o tai yra ypač aktualu tiems, kas domisi liaudies medicina, ekologija bei tradiciniu paveldu.

Taip pat Žolynų turgaus metu veiks teatralizuota „grožio pirtis“, bus transliuojamos „Svirplio radijo“ laidos, rengiami tiesioginiai reportažai iš karščiausių turgaus taškų, koncertuos Lietuvos folkloro bei postfolkloro grupės, dainuojamosios poezijos atlikėjai ir kt. Turguje šalia tradicinio lito kursuos ir Žolynų turgaus pinigas „Jonpinigis“, kurį galės įsigyti visi, dalyvaujantys pramogose arba nuoširdžiai perkantys turguje bei paskui juos išleisti Žolynų turgaus aukcione!

Žolynų turgus – puiki proga pajausti augalo aktyviąją suvešėjimo galią prieš artėjančias Rasas.

PROGRAMA

10.00 – Žolynų turgaus pradžia.
11.00 – SVIRPLIO RADIJO laidos:
* apie burtus ir magiją,
* Jonams ir Janinoms,
*  naujienos iš Žolynų turgaus,
* sveikinimų-pageidavimų koncertas,
* žaidimai.
13.00 – Teatralizuotos GYDPIRTĖS atidarymas.
20.00 – Aukcionas už JONPINIGIUS.

Koncertuos tradicinio ir šiuolaikinio folkloro grupės „Griežikai“, „Ratilai“, „Laukis“, „SEN SVAJA“, „Obelija“, „Mindrauja“, „ByTikZyz“. Kiti atlikėjai: Naujosios Vilnios kultūros centro instrumentinis ansamblis „Akordas“, dainos ir šokio studija „Mes – Pasaulis“, Rugiaveidė su šeima, dainuojamosios poezijos atlikėjai Justina Mileškaitė, Gedas Lukšas, Vaidas Lengvinas, Augustė Bartkevičiūtė, laisvo muzikavimo grupė „Ilgumos“. Jūsų laukia ir aktorių kuriami personažai, teatralizuota pirtis, raganos, būrėjos, žiniuonės.

Komentuoti straipsnį
PRISIMINTI
ATSTATYTI
Pranešti klaidą
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Užpildykite klaidos formą ir išsiųskite
Komentuoti
* - privalomi laukai

Komentaras įrašytas

Naujausi komentrai

Komentarų nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Kategorijos pabaiga
Skaitomiausios naujienos
 
Iš pirmų lūpų Twitter

Teniso naujienos