Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunieji menininkai Menų spaustuvėje pristatys šešis naujus projektus

Menų spaustuvės Kišeninė salė
Virgio Malčiaus nuotr. / Menų spaustuvės Kišeninė salė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasibaigus Menų spaustuvės jaunųjų menininkų programos „Atvira erdvė“ atrankai, paaiškėjo šeši nauji projektai, kurie šiemet bus sukurti ir pristatyti žiūrovams. Tai du šokio spektakliai, trys teatro darbai ir vienas trumpametražis filmas.

Menų spaustuvei iš viso šiemet buvo pateiktos 36 paraiškos – daugelis teikiančiųjų jaunieji menininkai, tebestudijuojantys Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje arba neseniai ją baigę. Tarp pretenduojančių buvo ir keletas brandžių kitų sričių kūrėjų, norinčių išbandyti save teatro scenoje. Visi atrinkti projektai turi būti sukurti ir įgyvendinti Menų spaustuvėje iki 2010-ųjų pabaigos.

Šokio srityje šiemet parama skirta Rūtos Butkus šokio spektakliui „Šventė“ bei Giedrės Ubartaitės ir Eglės Sirvydytės šokio ir muzikos spektakliui „Mono Tyla“. Rūta Butkus šiuolaikinio šokio gerbėjams pažįstama kaip šokėja iš choreografų Vyčio Jankausko ir Airos Naginevičiūtės spektaklių, tačiau monospektaklis „Šventė“ bus jos choreografinis debiutas. Ieškodama būdų, kaip judesio pagalba prabilti apie laukimą, kuris supa visą mūsų gyvenimą, Rūta atskleis jį laukiančios moters akimis – per ritualą, jausmą, būsenas.

Muziką ir šokį jungiantis projektas „Mono Tyla“ – tai dviejų jaunų psichologiją studijuojančių kūrėjų debiutas: šokėjos Giedrės Ubartaitės ir muzikantės Eglės Sirvydytės. Išryškindamos triukšmo ir tylos kontrastą, kuris slypi ne tik išoriniame pasaulyje, bet ir žmogaus viduje, merginos kamerinėje erdvėje kurs vyksmą, kuriame susilies šokis ir gyvai atliekama muzika.

„Atviroje erdvėje“ šiemet bus kuriami ir trys teatro spektakliai. Vilniuje mažai pažįstama, (o Kaune jau apdovanota „Fortūna“) režisierė Agnė Dilytė kurs spektaklį visai šeimai „Julyte, neklausinėk“ pagal vokiečių dramaturgo Danielo Callo pjesę. Tai jaudinanti ir poetiška istorija apie mažų vaikų susidūrimą su mirtimi ir nepagydoma liga, troškimą suvokti žemiškosios egzistencijos dėsnius ir nesiliaujantį bandymą provokuoti tėvus į atvirą bendravimą „nepatogiomis“ temomis.

Šiemet vaidybos bakalauro studijas LMTA baigiantys Vlado Bagdono ir Sauliaus Bareikio studentai Aistė Lasytė, Šarūnas Banevičius, Dominykas Vaitiekūnas, Tuomas Tulikorpi ir Vaidas Kublinskas pristatys spektaklį „5 monai“. Spektaklį, kurį sudaro penkios dalys, režisuos Vaidas Kublinskas, o bendras penkių scenų vardiklis – vienatvė, kylanti iš egoizmo.

Trečiasis teatro srities darbas – jaunų aktorių Vido Bareikio ir Ainio Storpirščio spektaklis „Romeo ir Romeo“, išsivystęs iš minčių apie dviejų vyrų, dviejų žmonių draugystę. Kūrėjus domina ir homoseksualių žmonių vietą mūsų visuomenėje bei klausimas, kiek visuomenė yra pasirengusi toleruoti kitaip mąstančius ir gyvenančius.

Vilniaus dailės akademijos scenografijos specialybės studentės Simona Finkelštenaitė ir Šarūnė Pečiukonytė „Atviros erdvės“ programai kurs trumpą filmuką, kurį žiūrovams transliuos prieš spektaklius Menų spaustuvės fojė. Filmas, kurį jos pavadino „(ne)(su)(si)šnekėjimas“, paremtas asmenine bendravimo su užsieniečiais patirtimi – kai tariamo žodžio reikšmė kitakalbiui nesutampa su jo skambesiu. „Ca va?“ – sako prancūzė,– „Sama ty sava!“,– atsako jai rusas.

Programa „Atvira erdvė“ vyksta nuo 2003-ųjų metų, o jos pagrindinis tikslas – remti jaunuosius scenos menininkus ir neformalias jų grupes, suteikiant jiems erdvę, lėšų ir techninę bazę įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus. Kasmet paremiami keli nauji kūriniai, iš viso jų „Atviros erdvės“ bagaže – jau per dvidešimt. Programą remia Kultūros rėmimo fondas, taip pat lėšų skiria Vilniaus miesto savivaldybė ir bendrovė „Vilniaus energija“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min