Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Menininko T.Lagūnavičiaus kvietimas į realybę pažvelgti kitaip

news_54765c153b1948e33ff4
news_54765c153b1948e33ff4
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaip mes matome realybę ir kaip ją mato kiti? Ar tarp dviejų skirtinguose diskursuose gyvenančių žmonių gali vykti dialogas? Ar mes susikalbame su kitokiais nei esame patys? Atsakyti į šiuos klausimus bei pažvelgti į nūdienos realijas iš kito perspektyvos taško Kauno miesto gyventojai bei svečiai galės jau gruodžio 3 dieną, 18 val. atvykę į Kauno Jaunimo mokyklą ( Pašilės g. 34), kurioje menininkas Tomas Lagūnavičius pristatys naujausią režisūrinį pastišą - "Realistas", o po jo kvies pasinerti į scenos meno tyrinėjimus diskusijoje su žiūrovu.

Kamerinė erdvė, inovatyvios raiškos priemonės ir skatinanti mąstyti tematika – kaip tobulas derinys suponuojantis galimybę megzti dialogą tarp menininko ir susirinkusios auditorijos. Glaudus kontaktas ir interaktyvumas paskutiniąjame režisieriaus Tomo Lagūnavičiaus kūrybiniame eksperimente „Realistas“ dar labiau sutvirtėja ir atsiskleidžia įvairiausiomis spalvomis bei užtikrina avangardinio ir postmodernaus meno plėtrą visuomenėje. Postmodenizmo filosofija persisunkusi teatrinė komunikacinė drama žiūrovui suteiks ne tik galimybę eiti į tiesioginį kontaktą su kūrėju, bet ir atrasti savo požiūrį į scenoje vykstančius dalykus bei pačiam savo sąmonėje susidėlioti individualų naratyvą.

„Postmodernistiniame teatre nuostabus dalykas tai, kad tu gali atsistoti bet kurioje vietoje ir į tą patį reiškinį pažiūrėti iš skirtingų pozicijų. Ir kai tu užiimi kitą vietą, tai pamatai kito žmogaus logiką. Aš nesakau, kad jis teisus ar ne – aš tiesiog parodau poziciją“– galimybę išgirsti kitą variantą siūlo Tomas Lagūnavičius.

Postmodernistiniame teatre nuostabus dalykas tai, kad tu gali atsistoti bet kurioje vietoje ir į tą patį reiškinį pažiūrėti iš skirtingų pozicijų.

Dispozityvus kūrinys, gimęs iš poreikio kaupti režisūrines patirtis tam, kad vėliau jas būtų galima įamžinti knygoje, ne tik atvers duris į teatro meno pažinimą, bet ir parodys kitą žiūros kampą į gyvenimo reiškinius, žmogaus santykį su sociumu ir jų komunikacines skirtis.

“Esmė yra ne istorijos pasakojimas, o tai, kad mes turime komunikuoti per tą istoriją. Ir jei atsiranda komunikacija, jei mes pradedame kalbėtis, man tampa visai nesvarbu ar tu sutinki su tuo ar ne, aš tik noriu, kad mane išgirstum. Aš nenoriu, kad tu pasikeistum, nenoriu, kad tau būtų katarsis ar nirvana, man tai nesvarbu. Šiame dialoge mes esame lygūs, aš turiu savo mintis, tu – savo, mes nesutariam, tu galvoji vienaip, o aš kitaip, bet tiesiog pasikalbėkim, išgirskim vienas kitą ir tiek, daugiau nieko.“ – atvykti bei užmegzti dialogą ir išgirsti kitokį požiūrį siūlo režisierius, aktorius bei pastišo autorius Tomas Lagūnavičius.

Renginys nemokamas, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus labai prašome apie dalyvavimą pranešti iš anksto elektroniniu paštu andriuskeviciute.greta@gmail.com

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min