Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Menų spaustuvėje vyks pasakų popietės

Spektaklis „Gimimo diena“
„Menų spaustuvės“ nuotr. / Spektaklis „Gimimo diena“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ar pamenat mėgstamiausią savo vaikystės pasaką? Basakojės našlaitės ir pamotės, kareiviai ir devyngalviai slibinai, dvylika brolių ir trobelė iš meduolių,– kiekvienoje pasakoje glūdi gyvenimo išmintis užkoduota pačiais įvairiausiais pavidalais.

Šiuolaikiniai psichologai vieningai sutaria, kad pasakos vaikams yra būtinos – jos padeda mažiesiems  ne tik sužinoti apie pasaulį, bet ir lavinti dėmesį, vaizduotę, kūrybingumą, bendravimo įgūdžius... Jos supažindina su žmogaus gyvenimo ciklu: gimimo, augimo, brendimo, senatvės ir mirties reiškiniais. Būtent todėl vaikams kuriantis „Stalo teatras“ ir Vilniaus senamiestyje įsikūręs menų centras „Menų spaustuvė“ nuo balandžio 19 d. pristato naują renginių ciklą: „Pasakų popietės mažyliams“.

„Pasakų bobutę“ įkūnys aktorė, „Stalo teatro“ įkūrėja ir trijų vaikučių mama Saulė Degutytė. Jos sekamos pasakos virs mažais, prieš klausytojų akis atsiskleidžiančiais stebuklais. Pasakų peizažai ir herojai čia pat atgis iš pačių paprasčiausių daiktų: kempinių, šukų ir muilinių, indų, šaukštų ir puodų, kojinių, kepurių ir pirštinių, pagaliukų, akmenėlių ir kriauklyčių. Pasak Saulės Degutytės, jos teatralizuotai prie didelio stalo sekamos pasakos skirtos ne tik mažiems, bet ir dideliems vaikams. Arba – ne tik vaikams, bet ir dideliems tėveliams. O gal tiesiog užtenka pasakyti, kad joks amžiaus cenzas čia nebus taikomas, o tėveliai įdomiai praleis laiką drauge su savo atžalomis, tuo pačiu pasisemdami idėjų žaidimams ir pasakoms savo namuose.

Jaukioje kamerinėje aplinkoje sekamos pasakaitės pradžiugins akių kontaktu, artimu ryšiu ir dėmesiu kiekvienam žiūrovui. Kiekvienas mažas ar didelis galės kartu kurti pasaką, fantazuoti, mąstyti, įsijausti, išgirsti, pamatyti, mokysis suprasti save ir kitus.
Pasakos Menų spaustuvėje planuoja apsigyventi ilgam ir būti sekamos periodiškai, bent du kartus permėnesį. Bet pirmasis „pasimatymas“ su Pasakų Bobute įvyks balandžio 19 d. 16 val. Menų spaustuvės Infotekoje. Vėlesni susitikimai numatyti gegužės 10 ir 24 dienomis.

„Stalo teatras“ Menų spaustuvėje taip pat rodo savo jaukius spektaklius visai šeimai. Šį mėnesį  (balandžio 24 d. 12 val.) visų švenčiančių gimtadienius kiekvieną mielą metų dieną lauks Merė Popins spektaklyje „Gimimo diena“.

Bilietus bus galima įsigyti prieš renginį. Bilietas vienam vaikučiui ir jį lydinčiam asmeniui kainuos simboliškai – 10 Lt. Jei šeimoje daugiau asmenų – kiekvienam papildomam žmogui, dideliam ar mažam, bilietas kainuos 7 Lt. Nemokamai pasakų klausysis tik „rankenukai“ – vaikučiai iki vienerių metų. „Menų spaustuvė“ įsikūrusi buvusios spaustuvės patalpose Vilniaus senamiestyje, adresu Šiltadaržio g. 6.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min