Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavasariniai sekmadieniai mažiesiems – su „Kvailomis ir trumpomis istorijomis“

Akimirka iš spektaklio
Organizatorių nuotr. / Akimirka iš spektaklio
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spektaklis „Kvailos ir trumpos istorijos“ atkeliauja į Vilniaus Mokytojų namų svetainę, kur balandžio 25 d. 15val. ir gegužės 2d. 15 val. bus vaidinamas piliečiams nuo ketverių metų.

Spektaklis sukurtas pagal vaikų pamėgto, užsienyje ir Lietuvoje įvertinto rašytojo ir iliustratoriaus Kęstučio Kasparavičiaus knygas „Kvailos istorijos“ ir „Trumpos istorijos“.

„Kvailų ir trumpų istorijų“ režisieriaus Antano Gluskino teigimu, spektakliu siekiama teatro kalbos pagalba kartu su vaikais pažvelgti į mus supantį pasaulį.

„Mus supa įvairiausi žmonės ir daiktai. Tad galime sakyti, kad spektaklis yra apie žmonių sudaiktėjimą ir apie daiktų sužmogėjimą. Tačiau kūrinys nėra įmantrus, su vaikais kalbame jiems suprantama kalba ir lengvai suvokiamomis formomis. Spektaklyje per garsą, spalvą, žodį, vaizdą, lytėjimą skatinamas vaikų kūrybiškumas bei saviraiška, vaikai taip pat tampa spektaklio dalyviais“, – pasakoja režisierius A. Gluskinas.

Spektakliui „Kvailos ir trumpos istorijos“ režisierius pasitelkia talentingus bei žinomus aktorius – Aldoną Vilutytę, Vaidotą Žitkų bei Vytautą Leistrumą.

Pasak teatro kritikės Rūtos Oginskaitės, „per visą vaidinimą netyla juokas. Ne dėl to, kad artistai juokina, o kad išdykauja. Ir nieko ypatingo nereikia, kad žmogus – artistas – niekaip nepersirengęs tavo akivaizdoje pavirstų Pagalve, Balionėliu, Dantų pastos tūbele ar senomis Šlepetėmis (tai vis Vilutytės vaidmenys). Šveplas Parkeris (Leistrumas) rašo tarytum šokėjas ant ledo. Žitkaus Metalinis puodukas svečiuose stačiokiškai elgiasi ir kalba „mužikiškai" (t.y. slaviškai, o tai fui, kaip politiškai nekorektiška – tą labiau supranta, žinoma, tėveliai, o vaikams linksma, kad jis baisiai nemandagus)." (Rūta Oginskaitė, Menų faktūra 2010 02 18)

Spektaklio režisierius A. Gluskinas 2009 metais apdovanotas „Auksinio scenos kryžiumi“ ketegorijoje – teatras vaikams, o šiuo metu repetuoja naują spektaklį vaikams pagal G.Morkūno „Blusyno pasakojimus“ Šiaulių dramos teatre.

„Kvailos ir trumpos istorijos“ sukurtos „Monoklio“ studijoje, kuri kuria kino filmus, teatro spektaklius, organizuoja su tuo susijusius renginius ir skatina nekomercinio meno plėtrą.

Komentarai
Temos Teatras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min