Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Prakeikta meilė“ belsis į Ukrainos ir Baltarusijos žiūrovų širdis

„Prakeikta meilė“ belsis į Ukrainos ir Baltarusijos žiūrovų širdis.
Organizatorių nuotr. / „Prakeikta meilė“ belsis į Ukrainos ir Baltarusijos žiūrovų širdis.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugsėjo pradžioje teatro festivalį Druskininkuose sėkmingai vainikavęs Lietuvos rusų dramos teatro spektaklis „Prakeikta meilė“ vyksta užkariauti žiūrovų širdžių į kaimynines Ukrainą ir Baltarusiją.

Beveik dvi savaites truksiančiose gastrolėse „Prakeikta meilė“ bus parodyta 6 kartus ir prisistatys trijuose tarptautiniuose teatro festivaliuose. Vilniuje šį spektaklį žiūrovai pamatys rugsėjo 25 dieną. O spalio mėnesį „Prakeikta meilė“ bus pristatyta tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ lietuviškojoje programoje, kurios pažiūrėti į Vilnių kasmet atvyksta kelios dešimtys užsienio festivalių organizatorių bei prodiuserių.

Spektaklį „Prakeikta meilė“ pagal iš dalies autobiografinę Pavelo Sanajevo apysaką „Palaidokite mane už grindjuostės“ režisavo Jono Vaitkaus mokinys Agnius Jankevičius. P.Sanajevas – aktorės Jelenos Sanajevos sūnus, liaudies artisto Vsevolodo Sanajevo vaikaitis. Savo kūrinyje jis pasakoja apie save – aštuonmetį berniuką Sašą Saveljevą, gyvenantį pas senelę, kuri nenori atiduoti vaiko dukteriai, nes nepasitiki jos naujuoju vyru (legendiniu rusų aktoriumi Rolanu Bykovu). Dukteryje ji mato savo pačios atspindį, tiksliau, savo praeities klaidas. Kontroversiškai vertinamą kūrinį inscenizacijai parengė Marius Macevičius. Spektaklyje pagrindinį, daugybės fizinių ir dvasinių jėgų reikalaujantį Senelės vaidmenį atlieka aktorė Inga Maškarina. „Prakeiktoje meilėje“ greta kuoktelėjusios, viso pasaulio nekenčiančios, rusiško „mato“ aruodą atvėrusios senės iškyla išdidžios, gyvenimo sulaužytos, todėl bet kokia kaina siekiančios apsaugoti anūką moters portretas. Grynasis skausmas, išgrynintas vidinis konfliktas ir, galiausiai, tragedija, galėjo atsirasti tik į šį personažą pasižiūrėjus nevienareikšmiškai, suradus tikruosius, giliai sieloje slypėjusius skaudulius”, – po premjeros apie I. Maškarinos vaidmenį rašė teatro kritikai, išskirdami jį kaip vieną ryškiausių teatrinio sezono darbų. Greta jos ne mažiau įvairaspalvius ir jautrius vaidmenis kuria jaunosios kartos aktoriai: Valentinas Krulikovskis, Valentinas Novopolskis, Vladimiras Dorondovas, Julija Krutko. Spektaklio premjera įvyko praėjusį kovą. Pasak teatro vadovo Jono Vaitkaus, „Prakeikta meilė“ – tai geras, žiūrovų patikrintas, rimtas ir net skaudus spektaklis.

Rugsėjo 10-ąją kamerinis Lietuvos rusų dramos teatro kolektyvas atvyks į Odesą, kur vyksta festivalis „Vstreči v Odessie“ („Susitikimai Odesoje“). Jame prisistato Chersono, Jerevano, Tbilisio, Talino, Kišiniovo, Jakutsko, Sankt Peterburgo, Maskvos ir Vienos teatrai. Vilniečių spektaklis „Prakeikta meilė“ taps šio tarptautinio susitikimo finaliniu akcentu ir jau kitą dieną persikels į Iljičiovsko miestą. Rugsėjo 13 dieną “Prakeikta meilė” viešės Jaltoje, III tarptautiniame festivalyje „Teatras. Čechovas. Jalta“. Jis rengiamas Antono Čechovo 150–osioms gimimo metinėms paminėti. Po dviejų dienų sukrečiančią dramą pamatys Sevastopolio žiūrovai. Na, o rugsėjo 18 dieną Rusų dramos teatro trupė atvyks į Brestą (Baltarusija). Čia vyks XV teatro festivalis „Belaja Veža“ (“Baltasis bokštas”), kuriame spektaklis „Prakeikta meilė“ bus rodomas du vakarus. Šiame festivalyje Lietuvos rusų dramos teatras dalyvauja ne pirmą kartą. Kasmet į festivalį Breste atvyksta dešimtys kolektyvų iš daugiau nei dvidešimties pasaulio valstybių Baltarusijoje šį sezoną Rusų dramos teatras viešės dar ne kartą. Numatomos gastrolės Minske, Gardine, Mogiliove.

Tikimasi, jog gana sunkioje kelionėje (kolektyvas į gastroles vyksta autobusu) pavyks ne tik pelnyti publikos susidomėjimą, bet ir užmegzti glaudesnius ryšius su teatrine visuomene, valdžios atstovais, suaktyvinti tarpkultūrinius mainus, o iš kelių komercinių parodymų surinktų lėšų – padengti kelionės išlaidas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min