Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūziški kerai

Penktadienį ir šeštadienį vyksiančiuose koncertuose publiką prancūziškais muzikiniais skanėstais maitins G.Gedvilaitė ir L.Grodnikaitė (k.).
Organizatorių nuotr. / Penktadienį ir šeštadienį vyksiančiuose koncertuose publiką prancūziškais muzikiniais skanėstais maitins G.Gedvilaitė ir L.Grodnikaitė (k.).
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Neseniai nuaidėjusi tarptautinė frankofonijos – prancūziškai kalbančių žmonių – diena įsuko smagią pavasarišką muzikinę šios šventės dalį Šv.Kotrynos bažnyčioje. Ketvirtadienį ir šeštadienį čia skambės prancūziškais kvepalais, Eifelio bokštu ir garuojančiomis bandelėmis kvepiančios melodijos.

Elegantiška muzika yra nepamainomas pasaulinis paveldas, kuriuo prancūzai metų metus žavėjo įvairiausių kultūrų atstovus.

Ketvirtadienio vakarą į Šv.Kotrynos bažnyčią vėl sugrįš Lietuvoje labai laukiama pianistė Guoda Gedvilaitė, gyvenanti Vokietijoje. Ji kaustys klausytojų dėmesį prancūzų impresionistinės muzikos vakare. Greta žymiųjų Claude‘o Debussy ir Moriso Ravelio kūrinių, G.Gedvilaitė skambins ne tiek dažnai prisimenamo jų pasekėjo Henri Dutilleux kompozicijas fortepijonui. Pasak organizatorių, lengvutė, tarytum besvorė, plazdenanti mistiškais pasažais, muzika visuomet buvo vienas iš šios pianistės „arkliukų“. Tvirtinama, kad Šv.Kotrynos bažnyčios akustika itin dėkinga impresionistinės muzikos neapibrėžtumui ir miražams, o iš G.Gedvilaitės tikimasi, kad ji klausytojus žavės spontaniškomis, savitomis muzikinėmis idėjomis.

Finalui – prancūziška daina

Kovo 28-ąją, šeštadienį, Frankofonijos pavasario koncertus vainikuos romantiški prancūziškos dainos kerai. Žavus duetas – žavingoji nepaprasto balso Covent-Gardeno operos teatro scenoje dažnai regima solistė Liora Grodnikaitė ir pianistas Daumantas Kirilauskas. Prancūzišku desertu atlikėjai publiką vaišins gardžiai patiekdami kompozitorių Jacqueso Offenbacho, Camille‘o Saint-Saenso ir M.Ravelio muziką. L.Grodnikaitės ir D.Kirilausko duetas atvers įspūdingą prancūzų vokalinės muzikos įvairovę nuo žaismingos operetės iki meistriškų arijų bei subtilių kamerinių dainų.

Komentarai
Temos Burtai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min