Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje – susitikimas su Lietuvoje viešinčia Romos forumo restauratore Giovanna Lozoraitis

Giovanna Lozoraitis savo studijoje
Asmeninio archyvo nuotr. / Giovanna Lozoraitis savo studijoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dalyvauti Lietuvoje vykstančiose Europos paveldo dienose atvyko žinoma Italijos dailininkė restauratorė, diplomato Kazio Lozoraičio našlė Giovanna Pignatelli Lozoraitis, teigiama išplatintame pranešime spaudai

Ją pakvietęs „Vilniaus klubas“ rugsėjo 22-ąją dovanoja vilniečiams ir sostinės svečiams susitikimą su šia restauravimo profesionale bei neeiline asmenybe. Buvusiuose didikų Umiastovskių rūmuose G.Lozoraitis skaitys paskaitą apie asmeninę patirtį gaivinant ne vieną pasaulio paveldo šedevrą. Restauratorę lydinti dukra Daina Lozoraitis susitikimo metu aptars restauracijos finansavimo Italijoje aspektus.

Giovanna Pignatelli Lozoraitis kilusi iš senos italų aristokratų giminės. Tarp jos protėvių būta ne vieno garsaus žmogaus, bene žinomiausias iš jų – popiežius Inocentas XII. Kadangi Pignatelli šeimoje nuolat skambėdavo kalbos apie dailę ir jos kūrėjus, senelis buvo aistringas meno kolekcininkas, mama – talentinga piešėja, baigusi mokyklą Giovanna įstojo į dailės akademiją studijuoti tapybos. Deja, dėl mamos ligos mokslus teko nutraukti. Vėliau G.Lozoraitis sugrįžo studijuoti, tačiau nebe į dailės akademiją, bet į Romos centrinį restauravimo institutą.

Pirmuosiuose kursuose būsimoji restauratorė mokėsi amato kartu su bendramoksliais dėliodama iš gabalėlių per Antrojo pasaulinio karo bombardavimą nukentėjusios Padujos Eremitų koplyčios freskas. Šiai profesijai ji paskyrė visą savo gyvenimą: dar karjeros pradžioje kelerius metus restauravo Tarkvinijos etruskų palaidojimus, vėliau gaivino Romos forumo Keturiasdešimties kankinių koplyčios VIII a. sienų tapybą, restauravo Chigi rūmus Aričios miestelyje, daugybę Rytų meno kūrinių bei šiuolaikinės tapybos.

1966 m. kovo 13 d. Vatikane, Šv.Petro bazilikoje G.Lozoraitis susituokė su Lietuvos diplomatu Kaziu Lozoraičiu ir pateko į namus, kurie buvo vienas iš Romos lietuvių gyvenimo centrų. Čia ji susipažino su iškiliais lietuvių visuomenės veikėjais, menininkais, priverstais pasitraukti iš sovietų okupuotos Lietuvos į Italiją.

G.Lozoraitis sako, kad atgauta Lietuvos nepriklausomybė jos šeimai buvo didžiulė šventė . Per kelias viešnagės dienas ji ketina nuvykti į Kauną ir įgyvendinti seną savo norą apžiūrėti Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansamblį.

Susitikimo su G.Lozoraitis detalės:

Rugsėjo 22 d., ketvirtadienis, 17.30 val. buvusiuose Umiastovskių rūmuose (Trakų g. 2 / Pylimo g. 24)

Būtina išankstinė registracija.

Paskaita – susitikimas „Sienų tapybos restauravimas: asmeninė patirtis"

Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 5) 273 42 36.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min