Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune svečiuojasi spektaklis, skirtas šešiems pojūčiams

Performanso akimirka
Eglės Ivanauskaitės nuotr. / „Bitinėlio pasakos šešiems pojūčiams“ pirmiausia skirtas neregiams. Tačiau patirti tai, ką jaučia jie, galės ir matantys žiūrovai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jauni, neseniai profesionalų kelią pradėję Lietuvos muzikos ir teatro bei Vilniaus dailės akademijų auklėtiniai nusprendė priartinti teatrą prie žmonių, turinčių regėjimo negalią.

Neregiams skirtą spektaklį „Bitinėlio pasakos šešiems pojūčiams“ pristatantys jaunieji kūrėjai pasakojo, kad imtis neįprasto žanro jiems buvo kur kas įdomiau nei kurti standartiniais rėmais apibrėžtą teatro kūrinį.

„Mūsų tikslas buvo ir yra ieškoti naujų teatro formų, jungiant skirtingas meno rūšis, naudojant meno terapiją ir interaktyviai bendraujant su žiūrovu“, – aiškino Karolina Žernytė, kuri ne tik režisavo spektaklį, bet ir pati jame vaidino. Pasak jos, spektaklis „Bitinėlio pasakos šešiems pojūčiams“ buvo sukurtas naudojant lėlių teatro principus, tačiau remiantis tais pojūčiais, kuriais vadovaujasi neregintis žmogus.

Spektaklio siužeto nereikia matyti. Jį galima suprasti ir pajusti iš garsų, kvapų, prisilietimų ir net skonio. Į vaidinimą įtraukiami ir žiūrovai: keletas jų pakviečiami į sceną, o likusieji stebi visą procesą iš šono.

„Spektaklis skirtas neregiams – tai pagrindinis adresatas. Tačiau laukiami ir regintieji, nes tai – galimybė jiems prisiliesti prie nepatirtų jausmų, apčiuopti meną kitaip. Žiūrovai, kurie dalyvauja spektaklyje, gali patirti neregio būseną – kai kuriems žiūrovams užrišamos akys. Galimybė bent trumpam pabūti neregio vietoje ugdo sveikų žmonių supratimą bei toleranciją“, – įsitikinę kūrinio autoriai.

Spektaklyje vaidina Jūratė Trimakaitė, Asta Stankūnaitė, Mindaugas Černiauskas, Karolis Algimantas Butvidas, Imantas Precas, Ieva Juršėnaitė, Lukas Pacenka.

Kauniečiai išvysti spektaklį galės ketvirtadienį, balandžio 7 d., 15 ir 17 val., Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, kuris veikia Vytauto prospekte 52.

Komentarai
Šioje istorijoje Kas vyksta Kaune, Teatras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min