Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno centre siaučia dviračių vagys

Dviratis Laisvės alėjoje
Aliaus Koroliovo/15min.lt nuotr. / Dviratis Laisvės alėjoje
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Artėjant vasarai Kaune atkuto dviračių vagys. Kasdien tokius nusikaltimus registruojantys policininkai tvirtina, kad dviračių savininkai nesirūpina savo turto saugumu.

Dviračių mėgėjai, šia transporto priemone važinėjantys Kauno centre, turėtų savo turtą saugoti itin akylai. Pastaruoju metu vis daugiau pranešimų apie dviračių vagystes gaunantys policininkai kauniečius ragina būti itin budrius.

Įžūlūs vagišiai nesibodi darbuotis vidury dienos, net ir žmonių gausiai lankomose vietose. Anot pareigūnų, dviračių yra netekę net ir prie prekybos centro „Akropolis“ durų ar Rotušės aikštėje juos prirakinę kauniečiai.

„Pasitaiko tokių atvejų, kai žmogus atvažiuoja į šventę, palieka prie sienos atremtą neprirakintą dviratį, ateina po penkių valandų ir jo neranda. Tai kur to žmogaus atsakomybė? Dviratį reikia palikti saugiai prirakintą. Patartina gerai matomoje vietoje. Prirakinti reikia tvirtu užraktu. Vagys tuos troselius lengvai perkerpa. Niekas kitas žmonių turto tikrai neapsaugos. Visų pirma, jį turi saugoti pats žmogus“, – akcentavo Kauno centro policijos komisariato viršininkas Gintautas Dirmeikis.

Anot komisaro, dalis pavogtų dviračių išvežami į kitus šalies miestus, kiti parduodami Kauno turgavietėse bei internetu.

„Dviračius dažniausiai vagia jaunimas. Ne paslaptis, kad ir vienas kitas narkomanas slankioja centre ir ieško, kur ką pavogti“, – teigė G.Dirmeikis.

Rezultatai kol kas nedžiugina

Įtardami, kad dalis pavogtų dviračių keliauja į Aleksoto ar kitas turgavietes, policininkai jose reguliariai rengia reidus.

„Patikriname, ar ant parduodamų dviračių yra identifikaciniai numeriai. Jeigu jie yra, tikriname, ar tie dviračiai nėra įtraukti į policijos duomenų bazes. Problema yra ta, kad labai mažai žmonių, įsigiję dviratį, atvažiuoja į nuovadas jo pasižymėti. Tai tikrai palengvintų darbą, jeigu dviratis būtų pavogtas, ir padidėtų šansų jį surasti“, – tvirtino Kauno centro komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Nerijus Černiauskas.

Paklaustas apie dviračių vagysčių tyrimus, pareigūnas patikino, jog kol kas daug progų džiaugtis teigiamais rezultatais nėra: „Visos priemonės dar tik pradeda įsivažiuoti. Reidai bus vykdomi visą vasarą iki pat sezono pabaigos.“

Dvi vagių kategorijos

Ne pirmą dešimtmetį dviračiais prekiaujantis verslininkas Alfredas Meskys neslėpė – konkuruoti su vogtų dviračių prekeiviais yra labai sunku.

„Jie dviračius parduoda pigiai, tad žmonės juos perka. Jei nepirktų, niekas jų nevogtų“, – patikino parduotuvės „Judesys“ savininkas.

Anot kauniečio, šių transporto priemonių vagis galima skirstyti į dvi kategorijas: pirmieji vagia brangius dviračius ir juos parduoda, o likusieji ieško paprastesnių ir su jais neretai važinėja patys.

„Nebrangius dviračius Kaune vagia aplinkinių kaimų ir miestelių gyventojai, kurie jais paskui ir važinėja“, – tvirtino A.Meskys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min