Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 pačių įspūdingiausių ir keisčiausių naujai atrastų planetos gyvų organizmų: povandeniniai grybai, dėlės su dantimis ir bakterijos, mintančios rūdimis

Keisčiausi gyvūnai
beikey.net. iliustr. / Įspūdingiausi gyvūnai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tarptautinis Rūšių įvairovės institutas Arizonoje po specialaus balsavimo paskelbė apie 10 pačių įspūdingiausių, netikėčiausių ar net keisčiausių naujai atrastų gyvų organizmų planetoje.

Specialistai, pasak RIA NOVOSTI, dešimtuką atrinko iš daugybės tūkstančių naujai atrastų augalų, mikroorganizmų ir gyvūnų.

Pirmoje vietoje – dėlė, rasta Peru. Šis 5 cm ilgio sutvėrimas turi itin aštrius dantis. Dėl jų ir pavadinta Tyrannobdella rex („žiaurioji karališkoji dėlė“). 

Antroje vietoje – žuvis skrajūnė Halieutichthys intermedius (nuotraukoje dešinėje). Ji moka šokinėti ir yra panaši į blyno ir šikšnosparnio hibridą. Be to, turi rankas. Ilgai teko laužyti galvą, kol jai pavadinimą sugalvojo. Galiausiai pakrikštijo „šokinėjančia blynine šikšnosparnine žuvimi“ (The Hopping pancake batfish, – ang.). Žuvis ypatinga tuo, kad gali judėti dugnu, remdamasi savo raumeningais priekiniais plaukmenimis. Ji iš pirmo žvilgsnio primena šliaužiojantį žeme šikšnosparnį.

Tarp pačių keisčiausių gyvūnų – ir Pietų Afrikos Respublikoje rastas tarakonas. Iš savo gentainių jis išsiskiria ilgomis kojomis. Jos leidžia šokinėti lyg žiogui. Šis sutvėrimas pavadintas „mažuoju šokinėjančiu tarakonu“ (Saltoblattella montistabularis).

Mokslininkai taip pat atrado naują, dar neištirtą antilopių rūšį. Taip pat – Filipinų varaną-vegetarą (Varanus bitatawa). Suaugę šie ropliai pasiekia iki 2 m. ilgį.

Į dešimtuką pateko ir Madagaskaro voras Caerostris darwini, taip pavadintas Ch.Darvino garbei. Jis pina itin sunkius tinklus – net iki 25 metrų ilgio. Kartais toks tinklas tampa „tiltu“ per upę. Sunku įsivaizduoti tokį stebuklą, ar ne? Beje, tinklo siūlai savo stiprumu primena neperšaunamų liemenių medžiagą...

TOP-10 puikuojasi ir jonvabalis, apdulkinantis retą orchidėjų rūšį, grybai, augantys po vandeniu, grybą primenantis medis, šviečiantis tamsoje, ir bakterija, mintanti rūdimis.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min